Valerij Pjakin: Otázka-Odpověď ze dne 1.7.2024

V úvodu V. Pjakin odpověděl na prosbu posluchačky Natálie okomentovat telefonát ministra obrany USA Austina z 25. června ruskému ministru obrany Bělousovovi. Austin v telefonátu sdělil, že USA neplánují vyslat svá vojska na Ukrajinu.

Další posluchač s přezdívkou Veles píše, že po útoku na rekreanty na sevastopolské pláži následovalo bezzubé varování ruského ministerstva obrany, že událost zvyšuje možnost střetu NATO s Ruskem. Ministr obrany Bělousov rozkázal štábu ozbroj. sil předložit návrh, jak reagovat na provokace amer. dronů nad Černým mořem.

Pjakin řekl, že v souvislosti s útokem amer. raket s kazetovou municí na pláž v Sevastopolu na Krymu, ruský ministr zahraničí Lavrov řekl, že podíl USA na sevastopolském útoku je nezpochybnitelný. Navíc, obsluha raket vypálených z Ukrajiny byla americká. Vše proběhlo tedy plně v režii USA. Vyvstává tak naprosto zásadní otázka: A jak Rusko bude na tento útok vůbec reagovat? Ukazuje se, že stejně jako v předchozích případech útoku na ruské radary včasného varování před útokem amer. raket, vůbec nijak.

To vše ve světle dějin válek, ve kterých, kupř. ke konci II. svět. války, Američané působili především skrze koberc. nálety na německá města (Drážďany) s civilisty, stejně tak i v Japonsku (Tokyo). A tak tomu bylo i později v Koreji či ve Vietnamu. A dávno dříve se tak dělo i s indiány. A tzv. Den D, tedy vylodění amer. vojsk v Normandii 6. června 1944, se odehrálo v obdobné režii, tedy, Američané nebyli schopni si poradit s wehrmachtem, a proto Roosevelt a Churchill doslova prosili Stalina, aby svůj tlak na Německo zesílil, jinak hrozilo zatlačení amer. vojsk wehrmachtem do vln Atlantiku.

Pjakin zmínil incident s amer. dronem nad Černým mořem 24. června, což mělo následek v podobě telefonátu Austina Bělousovovi. Pokud opravdu k něčemu nad Černým mořem došlo, nabízí se otázka, proč se o tom nepublikovalo nahlas? Ukazuje se hrozná skutečnost, totiž, že vedení Ruska činí vše pro to, aby pověst USA, nejen v Rusku, nijak neutrpěla. Ve výsledku to znamená jediné, aby celý svět pochopil, že Rusko se proti útokům ze strany USA bránit nikdy nebude.

Ostatní již ve videu:

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika, Politika, Rozhovory, Z Ruska se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *