Erik Best: Role médií ve špatně řízeném úpadku impéria

Média hrají ve špatně řízeném úpadku Západu důležitou vedlejší roli. The Economist, jeden z globálně nejvlivnějších mediálních hráčů, ve svém posledním vydání napsal, že Joe Biden by se z prezidentského klání měl stáhnout.

Proč musí Biden odstoupit je název úvodníku na webových stránkách časopisu, zatímco jedno z jeho tištěných vydání použilo titulek „Tak zemi řídit nelze“. Podobně se teď vyjadřuje většina mainstreamových médií. Přitom ještě nedávno předstírala, že je Biden způsobilý kandidovat. Samotný Economist 4. ledna napsal, že demokratičtí lídři byli „zbabělí a samolibí“, když se nerozhodli Bidena nahradit, ale že by bylo lepší se soustředit na jeho znovuzvolení, než čelit chaosu při výběru nového kandidáta.

Nyní, o více než půl roku později, Economist trvá na tom, aby demokraté tento chaos podstoupili. Takhle fungují média. Dokud je ještě možné vyhnout se chaosu nebo krizi, podporují status quo. Ovšem jakmile jsou chaos nebo krize nevyhnutelné, nad jakoukoli spoluodpovědností si umyjí ruce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *