Nesmyslné plácání mainstreamu o vědeckém konsensu účinků CO₂ na klima se ani zdaleka nezakládá na pravdě. Problém je, že ti odborníci, kteří jsou v produktivním věku, se bojí říct pravdu, protože pak je nečekají žádné granty a dotace, ale pouze profesní likvidace.
I to je důvod, proč se mezi ty, kteří se nebojí otevřeně hovořit, řadí většinou odborníci, kteří jsou v důchodu nebo finančně „za vodou“, tedy nejsou na grantech a dotacích existenčně závislí.
Zda má tedy takový „konsensus“ založený na vydírání a perzekuci jakoukoli vědeckou hodnotu, si snad lehce sami domyslíte. Aby tedy bylo vidět, že celý Green Deal a politika na něj napojená je jen jeden velký podvod, je třeba co nejvíc šířit názory těch, kteří se nebojí mluvit.
Dalším takovým odborníkem je prof. William Harper, který řekl něco, co by například na půdě totalitní EU, která prosazuje ničivou politiku Green Dealu, vyvolalo ohromný poprask…
Emeritní profesor fyziky na Princetonské univerzitě William Happer diskutoval na Sky News Australia o běžných mylných představách ve vědě o klimatu, zejména o negativní pověsti CO₂.
Proč je CO₂ dobrý pro svět?
Když se podíváte na geologickou historii, tak jsme nyní v hladomoru CO₂ ve srovnání s tím, co je normální pro rostliny. A téměř každé rostlině, pokud jí dáte více CO₂ – a to mnohem více – bude se jí dařit lépe. Většina skleníků zdvojnásobuje nebo ztrojnásobuje množství CO₂, protože rostliny rostou mnohem lépe – kvalita květů a plodů jsou mnohem lepší.
Od kambrické exploze života hladiny CO₂ klesly
Kambrická exploze odkazuje na rychlý a náhlý vznik složitých forem života na Zemi, před 541 milióny až 530 milióny let. Má se za to, že položila základ pro neuvěřitelnou rozmanitost života na Zemi, přičemž během tohoto období se objevilo mnoho moderních živočišných skupin.
Vysoká hladina oxidu uhličitého během kambrijského období mohla hrát zásadní roli ve vývoji života na Zemi. Studie naznačují, že koncentrace oxidu uhličitého během kambria byly mnohem vyšší než dnes.
Jedna studie zjistila, že hladiny CO₂ byly 1 000 ppm a kniha RA Eggletona „A Short History of Climate Change“ uvádí, že úrovně CO₂ mohly být během kambrijského období až 4 000 ppm (Pozn. Naší Pravdy: 0.4 % podílu ve vzduchu), což bylo ve srovnání se současnou úrovní kolem 400 ppm (Pozn. Naší Pravdy: 0.04 % podílu ve vzduchu) 10x víc.
Úrovně CO₂ byly obvykle třikrát, čtyřikrát až pětkrát vyšší než nyní. A rostliny jsou přizpůsobeny mnohem vyšším úrovním, a tak jim nyní nízké úrovně CO₂ v mnoha ohledech škodí.
Jedním z poškození rostlin nízkou úrovní CO₂ je fotorespirace. Fotorespirace je důležitým aspektem metabolismu rostlin a hraje zásadní roli v růstu a vývoji rostlin. Když je CO₂ málo, rostlinami použitý enzym je otráven kyslíkem, pokud není dostatek CO₂, takže rostliny musí věnovat spoustu svých zdrojů k detoxikaci této otravy kyslíkem namísto růstu.
Pokud zdvojnásobíte CO₂, tak rostliny nemusí pracovat tak tvrdě, aby se chránily před kyslíkem. To je hlavní důvod, proč skleníky fungují lépe, protože se zbavíte otravy kyslíkem – fotorespirace.
Je neuvěřitelné, že se jim podařilo proměnit tento prospěšný plyn, součást života, v hrozbu. Mluví o znečištění uhlíkem. Nedokážu si představit, o čem mluví. Jsme vyrobeni z uhlíku. Mnozí z nich říkají: no, lidé jsou skutečný problém, není to CO₂, máme příliš mnoho lidí a ve skutečnosti nemůžeme mít na světě více než miliardu lidí.
Tolik z rozhovoru, který jen potvrzuje, že omezení CO₂ by ve skutečnosti vedlo k neúrodě, a tedy hladomorům a depopulaci, což je v podstatě skutečný cíl těch, kteří tuto agendu již více než půl století tlačí.