Andrej Fursov: Projekt světových elit „Dvě civilizace“. Co se stane, když vyhrají? (+video: Ing. Vítězslav Pilmaier)

V roce 2018 se v Santa Fé konala pod záštitou NSA (Národní bezpečnostní agentura Ministerstva obrany USA) uzavřená konference, které se účastnili seriózní lidé, zpravodajští důstojníci.

Bylo předneseno 6 referátů, které byly samy o sobě velmi zajímavé. Konference nebyla tajná, ale uzavřená.

Nejzajímavější byl ale scénář budoucnosti. Byly diskutovány 4 scénáře. První scénář je revoluční. To znamená, že lidstvo řeší své problémy a spěchá do budoucnosti. To druhé je optimální. Lidstvo řeší problémy, nikam se nedere. Všichni účastníci měli pocit, že tyto dvě možnosti nebudou fungovat. Protože vládnoucí vrstva… Tím není myšlena skutečná elita, ale vládnoucí vrstva – úředníci, prezidenti, premiéři atp. Mají velmi nízkou laťku silné vůle a intelektuální úrovně, a proto se k ničemu nehodí.

A pokud jde o většinu populace na Západě, ta za posledních 150 let ty instituce, které Foucault nazval „surveiller et punir“, tedy „sledovat a trestat“, učinily z člověka absolutně poslušného jedince, „chodící žaludek“, od kterého nelze nic čekat. Třetí scénář, a 55 % uvedlo, že je to velmi pravděpodobný scénář, je katastrofa.

A poslední scénář se jmenoval antropologický přechod. 25 % uvedlo, že je to přesně to, co je potřeba. Ostatní to schválili. Antropologický přechod je vytvoření společnosti, kde jsou dominantní a nižší třídy příbuzné stejným způsobem jako dva biologické druhy.

To znamená, že někteří žijí 120-140 let, žijí v ekologicky čistých oblastech, jedí čisté jídlo, ne červy. No a ta druhá část populace, která se dožívá 40-60 let, jak se ukazuje, která je oslabená… Takže v zásadě bylo nahozeno tohle. Mimochodem, ještě dříve o tom psal Herbert Wells ve svých knihách „Otevřené spiknutí“ a „Nový světový řád“. A toto je rok 1940, pokud se nepletu, a r. 1927. Nyní k tomu, jaké kasty mohou být. Zde mohou být různé možnosti. Mohou to být možnosti pohlaví, etnické možnosti.

Jen si představte, Rusko bylo poraženo a je naprosto jasné, že to je konec Ruska a Rusové jsou v rezervacích… To je prosím nižší kasta. Nad ní je vyšší kasta – Poláci, Litevci. Nad tím je toho víc… Toto je jedna možnost. Další věcí je, že pro tuto možnost je možný i systém soustředných kruhů. Já tomu říkám BET fašismus. Bio-eko-techno-fašismus. Popisuje to poslední román manželů Strugackých, který se měl odehrávat někde krátce po událostech „Brouka v mraveništi“.

Pokud si vzpomínáte, Ostrovní říše se skládá ze tří kruhů. Vnější kruh… Žijí tam ti parchanti – darebáci, zločinci. Ti, kteří nechtějí žít ve vedlejším kruhu, jsou tam uvrženi. Dalším kruhem je současná střední třída, která se prakticky neočekává, ale je potřeba nějaká vyrovnávací vrstva, jakýsi nárazník, tedy střed. Střed, jak psali Strugačtí, i přes to, že tam zřejmě žije buržoazie, je to půldenní svět 22. století, to je komunismus. To je mimochodem velmi podobné schéma… Nevím, jestli Strugačtí věděli o Jeremenkově díle. Arkadij Strugackij byl přinejmenším pokrokový člověk, musel o tom vědět. Náš úžasný ekonom, který mluvil o vertikálně integrované ekonomice 21. století, kde vrcholem je komunismus pro buržoazii, další je socialismus pro vyšší střední třídu, kapitalismus pro nižší. No, a otroctví je pro velmi, velmi nižší třídy.

Každý, kdo se narodil v Impériu, se nevyhnutelně ocitl v „jeho“ kruhu, společnost jej jemně (a v případě potřeby i hrubě) vytlačila tam, kam patřil – v souladu s jeho talentem, temperamentem a morální potencí. K této represi docházelo jak automaticky, tak za pomoci vhodného společenského mechanismu (něco jako mravnostní policie). Byl to svět, kde zvítězil princip „každému podle svého“ ve svém nejširším pojetí. Peklo, očistec a ráj.

To znamená, že by to mohlo být takto. Kastovní organizace… V extrémních případech obecný přístup k životu. Jak dlouho člověk žije? Film „Čas“, ve kterém bylo vše zobrazeno velmi dobře. Takže zde jsou různé možnosti. Vše závisí na konkrétním boji… Budoucnost se rodí v boji. Například existovala tři východiska z feudalismu do kapitalismu. Německé, francouzské, anglické východisko, podle toho, jak se formovaly síly v trojúhelníku – král, páni a sedláci. Totéž se stane zde. Nebude jen jedna možnost, bude jich několik.

ZDROJ (překlad Naše Pravda)


Ing. Vítězslav Pilmaier:
Na konferenci v Santa Fé v r. 2018
byl přijat 3. scénář. Co se stalo za 2 roky?

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *