Žasnu nad tím, jak může někdo takovým primitivním způsobem ohýbat dějinná fakta… Myslím tím události z noci z 20. na 21. srpna 1968.
Hlučná liberální menšina, která dočasně ovládá mediální prostor, se mladým Slovákům snaží namluvit, že v srpnu 1968 bývalé Československo vojensky obsadili Rusové, a ovšem, dávají to patřičně do souvislosti s dnešními Rusy na Ukrajině. Tak se pojďme společně podívat na dějinnou a objektivní pravdu.
Bývalé Československo vojensky obsadila vojska pěti států Varšavské smlouvy: Polska, NDR (východní Německo), Sovětského svazu (SSSR), Maďarska a Bulharska.
Z čistě politicko-dějinného pohledu, když už chce někdo vinu svalovat na Rusy, tak do ČSSR poslal vojska Sovětský svaz, jehož součástí bylo v té době i Rusko, ale ve vedení SSSR nebyli pouze Rusové.
NAVÍC… Sovětský svaz tvořilo 15 republik a možná pro někoho to bude nepříjemné, ale je to tak, součástí SSSR byla i dnešní Ukrajina.
Co z toho vyplývá? Pokud se na události díváme čistě z etnického hlediska, tak bývalé Československo vojensky obsadili i Ukrajinci. Takže, z dějinného pohledu, i Ukrajinci mají na rukou krev československých občanů. SKANDÁL!
A v kontextu dnešních dnů je úsměvné sledovat protiruské hemžení Poláků a Němců, protože oni se také podíleli na vojenském obsazení našeho území v roce 1968.
Takže, eurofilům a jiným filům… doporučuji, aby si buď nastudovali dějiny nebo se nesnižovali k levné, ale podle všeho, dobře placené západní propagandě, neboť pak vyznívají směšně, přesně tak, jako když popisují události ze srpna 1968.