Erik Best, MBA: Legitimní cíl, nebo teroristický čin?

Německý kancléř Olaf Scholz uspořádal v sobotu v braniborském městě Prenzlau shromáždění před nedělními zemskými volbami.

Jeho strana SPD má teď v této spolkové zemi post ministerského předsedy a v průzkumech si tam vede mnohem lépe (asi 26 %), než pro ni dopadly volby v Durynsku (6,1 %) či Sasku (7,3 %). SPD jen mírně zaostává za AfD (29 %) a má dobrou šanci na sestavení příští braniborské vlády. Možná i proto si Scholz vybral právě Prenzlau, aby prohlásil, že útok na plynovod Nord Stream byl teroristickým činem a že ti, kdo za něj jsou zodpovědní, by měli být postaveni před německý soud.

To je v ostrém kontrastu s tím, co řekl koncem srpna Právu prezident Petr Pavel. Podle něj byl plynovod legitimním cílem, pokud byl útok zaměřen na přerušení dodávek zemního plynu do Evropy a zpětného toku peněz do Ruska. Scholz právě teď potřebuje hlasy těch, kteří chápou, proč jejich náklady na energie rostou a pracovní místa ve výrobě zanikají. Pavel si s tím může začít dělat starost až za několik let.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Ukrajina se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Erik Best, MBA: Legitimní cíl, nebo teroristický čin?

  1. SV SLOVO VOLIČÚ napsal:

    PANE BEST,KANCLEŘ STOJI ZA ROZHODOVANIM SVYCH ZELENYCH

    kteří požaduji nesplnitelné normy pro motot\ry automobilu,jinak jim hrozí gigantické pokuty.
    Když to nejde splnit hrozí zastavení výroby automobilu a tedy ztráta milionu pracovních míst .
    No i divu,že proto vítězí AfD a BSH,které prozatím nemají sílu toto šilenstvi zastavit.
    O tomzkuste napsat a jak se tím krachem konkurence potěší politici v AMERU pokud nebudou nějakým atentátem zabití.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *