Německý kancléř Olaf Scholz uspořádal v sobotu v braniborském městě Prenzlau shromáždění před nedělními zemskými volbami.
Jeho strana SPD má teď v této spolkové zemi post ministerského předsedy a v průzkumech si tam vede mnohem lépe (asi 26 %), než pro ni dopadly volby v Durynsku (6,1 %) či Sasku (7,3 %). SPD jen mírně zaostává za AfD (29 %) a má dobrou šanci na sestavení příští braniborské vlády. Možná i proto si Scholz vybral právě Prenzlau, aby prohlásil, že útok na plynovod Nord Stream byl teroristickým činem a že ti, kdo za něj jsou zodpovědní, by měli být postaveni před německý soud.
To je v ostrém kontrastu s tím, co řekl koncem srpna Právu prezident Petr Pavel. Podle něj byl plynovod legitimním cílem, pokud byl útok zaměřen na přerušení dodávek zemního plynu do Evropy a zpětného toku peněz do Ruska. Scholz právě teď potřebuje hlasy těch, kteří chápou, proč jejich náklady na energie rostou a pracovní místa ve výrobě zanikají. Pavel si s tím může začít dělat starost až za několik let.
PANE BEST,KANCLEŘ STOJI ZA ROZHODOVANIM SVYCH ZELENYCH
kteří požaduji nesplnitelné normy pro motot\ry automobilu,jinak jim hrozí gigantické pokuty.
Když to nejde splnit hrozí zastavení výroby automobilu a tedy ztráta milionu pracovních míst .
No i divu,že proto vítězí AfD a BSH,které prozatím nemají sílu toto šilenstvi zastavit.
O tomzkuste napsat a jak se tím krachem konkurence potěší politici v AMERU pokud nebudou nějakým atentátem zabití.