Zakladatel Telegramu Pavel Durov byl na několik dní zatčen. Po propuštění za přísných podmínek mu hrozí více než 10 let vězení. Telegram se stal zpravodajskou bublinou s více než 900 milióny lidí.
Mohla by tato bublina prasknout a jaké by to mělo důsledky? Jsme na to připraveni? Následující video to zdůrazňuje: je načase jednat!
Na Telegramu byly lidmi pro lidi zdokumentovány statisíce následků očkování proti koronaviru. Nespočet sdělení na Telegramu dokazuje globální zločiny proti lidskosti. Co se stane, když se sociální sítě mezi podobně smýšlejícími lidmi na Telegramu zhroutí a upadnou do anonymity? Zakladatel Telegramu Pavel Durov byl v sobotu 24. srpna 2024 zatčen ve Francii. Po několika dnech ve vazbě byl Durov za přísných podmínek propuštěn. Musel složit kauci 5 miliónů eur, nesmí opustit zemi a několikrát týdně se musí hlásit na policii. Hrozí mu více než 10 let vězení. Obvinění: Durov údajně neudělal dost pro to, aby zabránil kriminálnímu využívání své služby messenger. Vyšetřování se týká dvanácti možných trestných činů. Patří mezi ně: Napomáhání držení dětských pornografických snímků, obchodování s drogami a organizovaný podvod.
Zatčení vyvolalo mezinárodní rozruch: Edward Snowden na svém kanálu X označil Durovovo zatčení za „útok na základní lidská práva na svobodu projevu a shromažďování“. Ruská zmocněnkyně pro lidská práva Taťána Moskalková označila skutečný důvod zatčení za „pokus o uzavření Telegramu“. Telegram je online platforma, kde se můžete dozvědět pravdu o tom, co se děje ve světě. Sociální síť Telegram používá více než 900 miliónů lidí. Pavel Durov se opakovaně označil za zastánce absolutní svobody projevu a podle vlastního vyjádření vlastní 100 % akcií společnosti Telegram.
V rozhovoru s televizním moderátorem Tuckerem Carlsonem informoval o pokusech různých vlád a hráčů získat kontrolu nad Telegramem. Úspěšně se jim bránil. V roce 2017 Pavel Durov absolvoval program Young Global Leaders (Mladí světoví vůdci) Světového ekonomického fóra (WEF), které založil Klaus Schwab.
Utekl Pavel Durov zakladateli WEF tak řečeno ze školy, nebo se podílí na dosažení cílů agendy WEF? To nelze jednoznačně posoudit. Faktem je, že Telegram byl téměř jedinou významnou platformou na sociálních sítích, která v období kovidismu umožňovala kritické zpravodajství.
Pavel Durov:
Během pandemie jsme byli jednou z mála, možná dokonce jedinou velkou platformou na sociálních sítích, která nemazala účty těm, jež byli vůči některým z těchto opatření skeptičtí.
Od roku 2020 se Telegram stal ústředním médiem pro šíření svobodného zpravodajství. Telegram se stal zpravodajskou bublinou, ke které se připojily také v německy mluvících zemích milióny lidí. Tato bublina by mohla splasknout. Jsme na to připraveni? Uveďme jeden příklad za všechny:
Stovky tisíc následků očkování proti koronaviru byly zdokumentovány na Telegramu lidmi pro lidi. Právníci, lékaři, virologové, ošetřovatelé a nespočet dalších profesních skupin zaznamenali nedávnou historii na Telegramu. I válečné zločiny zdokumentované lidmi na Blízkém východě, Ukrajině atd. jsou dodnes přístupné.
Nespočet sdělení na Telegramu dokazuje globální zločiny proti lidskosti, ozývají se svědci rituálního zneužívání a mnoho dalšího. Co když tyto důležité svědecké výpovědi nebudou ze dne na den k dispozici? Co se stane, když se sociální sítě mezi podobně smýšlejícími lidmi na Telegramu zhroutí a upadnou do anonymity? Je načase jednat! Cílem je zachovat tyto důležité lidové hlasy jako soudobý dokument a vytvořit fyzické spojení mezi provozovateli kanálů.