Země člověku nepatří… Zamyšlení z kuchyně (video)

Země nepatří jen člověku, ale patří všemu životu, který na ní existuje. Bohužel člověk je zvláštní tvor, který si neváží nejen života, který ho obklopuje, ale často si neváží svého vlastního života a života svého druhu.

Včera jsem chvíli sledovala dokumentární film o šílenosti Studené války. Vývoj nových ničivých zbraní a jejich testování a použití zasáhlo nejen lidi, ale i všechno živé, živočichy, rostliny, samotnou Zemi.

Kdo dal člověku právo rozhodovat o bytí či nebytí života na Zemi a planety samotné, když člověk dosud nepochopil význam a smysl svého vlastního života?

Kdo dal člověku právo vlastnit půdu, lesy, vodu, když je neví, nechce a odmítá chránit a zvelebovat, ale umí je pouze drancovat kvůli vlastnímu obohacení?

Krásná mimozemšťanka Oriana (Božidara Turzonovová)
v čs. filmu Akce Bororo (1972): Jste pyšní a tak málo víte

Kdo dal člověku právo ničit a vraždit svůj vlastní druh?

Pouze člověk sám… A to jen proto, že je na velmi nízké mravní, intelektuální a duchovní úrovni.

Teprve když člověk dosáhne takové úrovně, aby byl schopen pochopit význam a smysl vlastního života, dokáže pochopit i význam a smysl života, který jej obklopuje.

Teprve tehdy pochopí to, že Země člověku nepatří, že on sám je jen její součástí.

Devana

Příspěvek byl publikován v rubrice Balzám na duši, Glosy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *