Erik Best, MBA: Elektřina pro Bavorsko

Bavorský předseda vlády Markus Söder včera navštívil Prahu, aby společně s premiérem Petrem Fialou podepsali memorandum o zintenzivnění spolupráce v oblasti energetiky. Český premiér uvedl:

Naším cílem je zajistit bezpečné a spolehlivé dodávky elektřiny pro Česko i Bavorsko. Chceme více propojit elektrické sítě či posílit spolupráci mezi výzkumnými institucemi při výzkumu nových technologií, které nám přinesou levnější a dostupnější energie.

Český premiér zapomněl však zmínit, že elektřina má proudit pouze jedním směrem. Toto se píše v memorandu:

5. Účastníci podporují provedení studie s cílem prověřit potřebu dalších přeshraničních elektrických vedení za účelem užšího spojení mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko, a to i s ohledem na možné další dodávky elektřiny z České republiky do Bavorska. Toto bude doprovázeno konzultacemi na odborné úrovni příslušných ministerstev.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Energetika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *