Bavorský předseda vlády Markus Söder včera navštívil Prahu, aby společně s premiérem Petrem Fialou podepsali memorandum o zintenzivnění spolupráce v oblasti energetiky. Český premiér uvedl:
Naším cílem je zajistit bezpečné a spolehlivé dodávky elektřiny pro Česko i Bavorsko. Chceme více propojit elektrické sítě či posílit spolupráci mezi výzkumnými institucemi při výzkumu nových technologií, které nám přinesou levnější a dostupnější energie.
Český premiér zapomněl však zmínit, že elektřina má proudit pouze jedním směrem. Toto se píše v memorandu:
5. Účastníci podporují provedení studie s cílem prověřit potřebu dalších přeshraničních elektrických vedení za účelem užšího spojení mezi Českou republikou a Svobodným státem Bavorsko, a to i s ohledem na možné další dodávky elektřiny z České republiky do Bavorska. Toto bude doprovázeno konzultacemi na odborné úrovni příslušných ministerstev.