V úvodu V. Pjakin komentoval Přímou linku s prezidentem V. Putinem, která proběhla 19.12.2024. Tradičně se konala v přímém přenosu, během něhož V. Putin shrnul výsledky roku a odpověděl na otázky novinářů a obyvatel RF.
Dále, jak jinak, se Pjakin zmínil o klíčovém problému v Rusku, tedy o likvidační politice ruské centrobanky. Všechny klanově-korporativní skupiny
podporují ředitelku CB RF Nabiullinovou v její práci na likvidaci ekonomiky Ruska a při genocidě ruského národa. Všichni chtějí podepsat kapitulaci vůči Západu a vrátit vše, jak to bylo. To znamená, že řízení těchto skupin bylo prakticky plně přebráno nadnárodním řízením zosobněným státními „elitami“ USA.
Zcela názorně to je vidět na krocích Nabiullinové, centrální banky, která sama neustále zvyšuje inflaci, a potom říká: „Stále zvyšujeme základní úrokovou sazbu a ta inflace pořád jen roste a roste.“ Ale vždyť to právě ta základní úroková sazba je tím generátorem inflace. Snaží se Rusko zlikvidovat.
Už kolikrát Pjakin mluvil o tom základním scénáři centrální banky, má ho dokonce na svém webu. Z těch parametrů vyplývá, že ruská ekonomika má být založena jen na těžbě surovin ve prospěch západních korporací. Nabiullinová přece doposud tvrdí, že v Rusku nesmí fungovat žádné vnitřní úvěrování a rozvoj. A zvnějšku bude úvěrováno jen to, co je výhodné pro vnějšího kreditora z hlediska drancování ruských zdrojů. Ten přece nemá žádný zájem rozvíjet ruský stát! Nemá zájem, aby rostl počet obyvatel, aby bylo dobře vychováváno dorůstající pokolení ve školském systému, kulturou, nic z toho ho nezajímá, jen využívání našich zdrojů. A Nabiullinová také říká: „Vždyť jsme kolonie, jsme jen surovinovým přívěškem Západu.“
A z hlediska ekonomických parametrů vytyčených centrálních bankou tu stačí pouhých 15 miliónů obyvatel, přičemž Rusko jich dnes má více než 150 miliónů. Kam jako má zmizet to zbylé obyvatelstvo? Takže to je to, na čem pracuje ředitelka CB RF Nabiullinová. Ruská protinárodní elita v jejím stínu cílevědomě a demonstrativně zorganizovala teroristický útok na Sajano-Šušenské hydroelektrárně. Pro ně Rusové, lidé, Rusko nic neznamenají. Všechna tato „elita“ dosazená z Washingtonu v devadesátých letech Rusko nenávidí a je připravena ho zničit. No a úkol státního řízení, v daném případě zosobněným Putinem, spočívá v tom, aby s využitím objektivních okolností dosáhlo svých subjektivních cílů v rozvoji státu, v jeho zachování. Zatímco korporace stát nezajímá a je pro ně důležité být surovinovým přívěškem Západu a sloužit mu tím, že pracují na likvidaci státu i jeho národa… Ta „elita“ je všechna kompradorská!
Ostatní již ve videu: