Daniel Sterzik: Jsme na řadě…

Pamatujete si, jak Západ v zemích Třetího světa uplatňoval svou moc? Vytvářením bordelu. Kritizovali jsme to dlouhá léta. Chudá země má chudé lidi, ti jsou nespokojení.

A vždycky se tam najde nějaké Muslimské bratrstvo, Hamás, Al-Kajda, Boko Haram, Ujgurská liga, neb něco podobného. Tomu dodáte peníze a podporu a je to. Stabilita skončila a z výstavního Bejrůtu za pár desítek let máte bordel.

Kolik let jsme mluvili o tom, že pro většinu blízkovýchodních zemí je lepší, když tam bude u moci diktátor, ale bude tam klid, než aby tam byla věčná nestabilita, atentáty, únosy, vraždy a korupce? Ale samozřejmě to bylo jen takové intelektuální cvičení, protože to bylo od nás daleko. Ještě když Američané útočili na Afghánistán a Irák, jsme si z toho dělali srandu a vyprávěli si vtipy. Počasí pro Tálibán: Ve dne F-16 až F-18, v noci B-1. místy B-52.

Měli jsme v těch zemích různé charity a člověky v tísni, kteří tu a tam opatrně říkali, že to americké vměšování není úplně dobré, ale postupně je všechny začaly platit americké těžařské společnosti, takže ztichli a začali adorovat tu skupinu, která právě hlídala ropné pole pro Chevron.

Ale pořád to byly vzdálené země, kde přece ještě nedávno platilo kmenové uspořádání, skoro všichni tam byli negramoti a nemohli rozumět vyššímu a civilizovanějšímu uspořádání, které máme my, civilizovaní lidé, že? My máme historii demokracie, prošli jsme si zkušeností totality a kmenové uspořádání nemáme už tisíc let. V knihovnách máme Goetha a Kanta, četli jsme Orwela… dezoláti ho berou jako varování a liberálové jako manuál… máme filozofii, máme evropské hodnoty, máme všeobecné školství a někteří i bezplatné zdravotnictví. My jsme něco jiného než nějací černoši nebo vousáči v sandálech.

A ejhle, najednou si i libtardi všimli, jak hladce nám Elon Musk rozbourává bábovičky. Prostě se vměšuje. Má na to lepší a levnější nástroj než měl Soros. Ten musel koupit a uplatit tisíce novinářů, musel si zajistit vliv v médiích, musel je za pomoci oligarchů koupit, ta média navíc přestala vydělávat a tak místo špičkových novinářů museli zaměstnat Řezníčky, Brodníčkové, Šafry a jiné kretény. Musk prostě koupil sociální sít, lidi tam sami přicházejí a ještě za to platí. Místo obrovské mediální mašinérie si Musk prostě udělá nějaký tweet a obejde se bez novinářských šmoků. To je budoucnost, pánové!

I vyspělá Evropa má svoje opoziční skupiny, kterým, je možné dát americkou podporu. To víte, lidé jsou naštvaní, jejich životní situace se zhoršuje, zdražují se jim energie, na ulicích není bezpečno… nepotřebujete moc, aby začali podporovat opozici. Stačí s Alicí Weidel udělat rozhovor, stačí tweetovat o skandálu v Británii… stačí mluvit o Kanadě a Grónsku a ejhle, jak to opozici posílí. Uvidíte v německých předčasných volbách.

Soros to dělal skrytě a opatrně, Musk už nemusí. Za Bushe se imperiální expanze dělala pod záminkami obrany demokracie, Trump už nemusí. Kanada má být jedenapadesátým americkým státem, Grónsko USA potřebuje… ale Evropu už nepotřebuje, protože stejně jen do USA vyváží zboží a neodebírá za to dost plynu. Co si budeme povídat, Amerika je už také „jen“ benzínová pumpa s atomovkami. Jen větší než Rusko. V Evropě už ani není co těžit, takže co je pro Ameriku nejlepší? Aby tu byl bordel… Což bude vyhovovat i Rusku.

Mimochodem, jaký je rozdíl mezi Putinovou argumentací, že potřebuje Krym a Trumpovou argumentací, že potřebuje Grónsko?

Já jsem také ta opozice. Ne, nelíbí se mi, jak to tady vláda vede. Jsem rád, že to Musk pěkně provětral. Ale sakra, nemám žádnou radost z toho, že si naše problémy neřešíme sami, ale řeší to za nás americké vměšování. Jednak to ukazuje, že nejsme o nic lepší než jakákoliv banánová republika a jednak mám před očima úpadek třeba toho Bejrútu. Mám neodbytný pocit, že Muskova podpora nebude zdarma, jen tak ve jménu demokracie.

K čemu je nám naše vyspělost a údajná civilizovanost, když je jeden Musk silnější než celá EU? Teď už jen chybí jeden tweet o Pfizergate s pár důkazy a to, co nedokázaly desítky europoslanců, bude realitou. Uršulka se půjde klouzat… před soud. Ale sakra, to jsme měli zvládnout sami! Sami jsme se měli zbavit svého neschopného premiéra a mafiánského ministra vnitra. Sami jsme si měli udělat pořádek.

Mimochodem… do Maďarska se Musk nevměšuje a to ani tehdy, když dál bere ruský plyn a staví ruskou jadernou elektrárnu. Do Slovenska také ne, i když Fico chce ruský plyn a nechce ten drahý americký. Asi to tam nejde tak snadno… Zatím.

Nemohu se prostě ubránit dojmu, že tady v Evropě nejde Američanům ani o silnější spojenectví ani o silnější NATO ani o nápravu liberálních zlořádů, ale prostě o oslabení. Jsme na řadě. Třicet let Soros makal na oslabení naší společnosti pomocí rozvrácení rodiny i jakýchkoliv skutečných hodnot, Biden nás skrze válku na Ukrajině odzbrojil a Trump nás dorazí. A ještě mu za to zatleskáme… Zatímco Rusku jsme diktovali ceny plynu přes burzu, Američané budou cenu plynu diktovat nám. A vlastně nic jiného se od nás nečeká. Jen kupovat, platit a tleskat…

Měli bychom na to myslet a zvolit si do čela někoho, kdo se bude snažit to alespoň o trochu zlepšit. Za krátké čtyři roky bude Trumpovi konec a po něm může přijít někdo, kdo se začne vměšovat, že nám z toho všem bude úzko. Je dobře, že Musk hrábnul do našeho Augiášova chlíva, ale zaplatíme za to, že jsme to nedokázali sami.

Příspěvek byl publikován v rubrice Glosy, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 komentářů: Daniel Sterzik: Jsme na řadě…

  1. SV SLOVO VOLIČÚ napsal:

    CO D.S.Vidlak separatista nechce a co jeho prý Adof NULA ZCENZUROVAL

    to je cesta jak dosáhnout svobody,míru solidarity a odkazu nebožtíka pravdy a lásky.
    Tady totiž už existují návrhy trojdílné osnovy elitnich lidových komentatorů SV ,které,prý má ten separatista za úkol ucpat tak ,aby se jeji obsah nikdo z voliču nedozvěděl a proto se tady ani nemuže objevit a vysvětlit v diskusi ,proč mu to tam vázne, on musí prý kvůli tomu sedět na dvou židlích a uhnal si z toho prý jen
    vysoký tlak a cukrovku.
    Tak se na to podívejte čemu zabránil cenzurou diskuse nad touto osnovou a to není žadna osobní věc,ale věc celé SV tj Společnosti Voliču.

    I.Formulovat další zájmy SV tj Spojenych Voliču k už existujícím 5 PNZ a 4 BRNO

    II.Hledat a najit opravdové zastupitelé voliču ,protože stávající stojí za lejno

    III.Přesne zdiskutovat v opravdove diskusi k věci , JAK provést změnu stávajícího předpotopního kapitalismu strany ODS ,který rabuje celou republiku jak vzteklý už 36 let ,jmenovat na jaký systém a hlavně JAK režimni změnu provést ,aby banksteřšti kapitalisti přestali krást jako doposud ,dvě třetiny příjmu všech voliču,skončili s lhaním ,rabovanim a připravovou války,protože se chtějí prý zmocnit i peněz určených na social,které považuji za své a svoje voliče chtějí dát pozabijet ve válce

    No hruza,co myslíte drazí přátelé a nepřátele je to pravda nebo ne?

    • admin napsal:

      V zásadě s Vámi souhlasím. Jen si myslím, že cenzuru na webu Daniela Sterzika je třeba řešit s ním a ne tady.

      • SV SLOVO VOLIČÚ napsal:

        „NAŠI“ TO U NEHO ŘEŠI,ALE JE TO DŘEVNI SEPARATISTA.

        A nereaguje .Proto budou muset pomoci,ve vlastním zájmu, všichni z SV,dyť on to „zkusí“ pochodem sedlaku k CHLUMCI a taky tak tam dopadne.
        A na ten jeho pokus bude pro dalších nesedláku nad jeho 100 000 vlastních škoda a když to neví bude se mu to muset včas napsat ať chceme nebo ne,jinak jeho karambolem budeme i my vinni,drahý admine.
        Doufám ,že se nezenete admine do separatismu.

  2. SV SLOVO VOLIČÚ napsal:

    P:D.S. VIDLAKU SLEZTE Z TE LAMPY VOLIČI VAS VIDI🐓

    Podle ovoce poznávaji strom.Chteji,aby jste poručil svému pohlavarovi nesmrtelnému Adolfovi,který si říká NULA odblokovat DISKUSI nad Českymi artikuly tzv 5 PNZ, které před dvěma roky jeho režim dál vymazat a zcenzurovat.
    Začala totiž po nich OBROVSKÀ poptávka na všech možných ještě svobodných webech a KSČM už ví, kdo je jeho kurvitko.
    Tak se tady mužete objevit a začít vysvětlovat v diskusi kde to vázne šefe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *