Premiér Petr Fiala 12. ledna na dotaz moderátorky TV Prima (viz pod článkem), jestli nový § 318a trestního zákoníku definujícího „neoprávněnou činnost pro cizí moc“ jako trestný čin byl podán na žádost tajných služeb, odpověděl, že i kdyby to tak bylo, nemohl by to potvrdit.
Nastupující nejvyšší státní zástupkyně Lenka Bradáčová poté v deníku MF Dnes kritizovala přílepek s tím, že nepoužívá výrazy, které jsou už dnes v trestním zákoníku obvyklé. Přesto včera v Senátu při obhajobě nového ustanovení ministr vnitra Vít Rakušan, který se chce stát premiérem, a senátor Václav Láska, který jako člen zahraničního výboru Senátu spolupracuje s BIS, přehlédli námitky Bradáčové a zdůraznili, že naplnění skutkové podstaty posuzuje soud a jen ten může někoho shledat vinným. Návrh zákona nyní putuje k prezidentu Petru Pavlovi. Jako vyškolenému špionovi mu bude nepochybně jasné, jak je návrh zákona zamýšlen zejména coby nástroj špionážních špiček, nikoli policie nebo státních zástupců, a jak by mohl být využit k ovlivnění letošních voleb, aby dopadly tak, jak by si on a jemu podobní přáli.
Předvolební sliby neplatí, je válka.
Fiala připustil, že před třemi lety udělal velkou chybu
VIDI VŠICHNI VOLICI,ŽE ZVOLILI ČISTY DŘISTALISMUS ODS+ instalatéru zla?
Tito politici se dostali k moci a nikdy se svými špinavostmi a okrádáním svých voliču prý, jak vidíme, nehodlají přestat!
A tvůrci šrotu zvaného spam si z nich berou příklad. Nebo-li, čím hůře, tím lépe.