PhDr. Zdeněk Zbořil: Někteří politici propadají do beznaděje. Nezvládají to tempo Donalda Trumpa

Vždy se říká, jak utíká čas, říká se to v životě, ale v současné době utíká v politice velmi rychle čas od té doby, co Donald Trump byl inaugurován.

Samozřejmě to je ten časový rytmus a rychlost proměny času je věčné téma, čas je běžec dlouhých tratí, se zpívalo v nějakém šlágru a my to prožíváme v současné době velice bezprostředně právě na těch událostech ve Spojených státech, kde to máte téměř povahu jakési politické změny, nechci říkat změny politického systému, ale někdo už si dovolil říct, že to může být z hlediska politického systému Spojených států něco jako „sametová revoluce“ nebo taková revoluce trošku při zdi.

Ale je skutečně až o lidském uvažování nebo naše uvažování o tom, co se děje, to je vyloženě namáhavé to zvládnout, protože každý den se odehrává tolik věcí, o kterých si můžeme myslet, že jsou dějinné a že jsou převratné, i když podle mého názoru to tak vlastně v dějinách bylo vždycky, jenom to tempo se zřejmě zrychluje, ale když si uvědomím, za kolik let se změnila Čína k nepoznání, jak se mění města a země šíleným tempem, že se běžný člověk na to nemůže a nedokáže připravit, aby to vnímal jako reálii, zdá se mu to jako v nějakém fantasmagorickém snu, tak je to skutečně pozoruhodné.

Události se valí jedna za druhou…

Já jsem se včera díval na zpravodajství z americko-ukrajinských vztahů, potažmo ve vztahu k Ruské federaci a jenom v tom nočním zpravodajství se některé změny, které byly vyhlášené na jedné nebo druhé straně, změnily třeba třikrát a ještě do toho politici zasahovali s neuvěřitelnou beznadějí a nevěděli, co mají říct, dokonce naši někteří čeští politici si dali „bobříka mlčení“ a přestali o tom mluvit, protože ten příval těch hesel a symbolů a výkřiků Donalda Trumpa a jeho štábu je zahltil.

Oni skutečně ještě teď v době, kdy o tom mluvíme nejenom, že si neumějí vstřebat to, co se stalo, co se do dneška stalo, ale vůbec si neumí představit, co v nejbližší době bude, a nejsou sami, to je osud všech lidí, kteří chtějí tu dobu zvládnout a v podstatě se propadají do beznaděje, ne že neporozumí těm událostem, ale že neporozumí tomu tempu událostí, které se jedna za druhou valí jako nějaká politická tsunami.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *