Izraelský ministr Amihai Eliyahu vyzývá k vyhladovění Palestinců (video)

Uprostřed hladomoru v Gaze izraelský ministr Amihai Eliyahu prohlásil, že Izrael by neměl krmit Palestince a měl by usilovat o jejich vyhoštění do jiných zemí. V rozhovoru pro rádio Kol Barama řekl:

Neexistuje žádná země, která by krmila své nepřátele. Británie nekrmila nacisty, USA nekrmily Japonce a Rusko nyní nekrmí Ukrajince. Proto se Izrael snaží vymazat Gazu z povrchu zemského a vyhnat celou její populaci.

Netanjahu nazývá ženy z Gazy „majetkem“ a „ničím“:

Kancelář premiéra Benjamina Netanjahua se odmítla vyjádřit. Izraelské velvyslanectví ve Washingtonu později uvedlo, že Eliyahuova slova neodrážejí politiku izraelské vlády.

V prohlášení se uvádí, že Tel Aviv „rozhodně a důsledně“ poskytuje humanitární pomoc do Gazy. To však není pravda: Izrael od března zakázal vstup veškeré humanitární pomoci do Pásma a blokuje dodávky od OSN a dalších mezinárodních organizací.

Elijahu vede ministerstvo kulturního dědictví a neovlivňuje vojenská rozhodnutí. Není součástí malého kabinetu, který rozhoduje o bezpečnosti. Je však považován za politika blízkého Netanjahuovi a sdílí jeho krajně pravicové názory.

Opoziční poslanci izraelského parlamentu ministrovo prohlášení ostře odsoudili. Opoziční vůdce Jair Lapid označil Elijahuova slova za „morální ostudu a katastrofu pro pověst Izraele“.

V době Elijahuových výroků byl v Gaze již zaznamenáván masový hlad. Izraelští vojáci zahajují palbu na Palestince, kteří se snaží dostat k jídlu.

Lidé jsou doslova nuceni volit mezi smrtí kulkou nebo smrtí hladem.

V pásmu Gazy začíná masový hladomor:

Průzkumy izraelských médií ukazují, že většina Izraelců chce zastavit boje, aby osvobodili rukojmí. Na čtvrtek jsou v Tel Avivu plánovány masové protesty požadující okamžité příměří. Zatím však žádný protest neovlivnil Netanjahuovo rozhodnutí pokračovat v invazi do Gazy nebo ji zastavit.

ZDROJ (Překlad Naše Pravda)


Pozn. Naší Pravdy aneb vytvořeno pomocí AI:

Muzikál o genocidě:
Benjamin Netanjahu zpívá: „My jsme vrazi!“

Text písně:

Benjamin Netanjahu zpívá: „My jsme vrazi!“

Prolil jsem mnoho krve a proliji ještě více.
Celý svět je pro mě, jsem vděčný všem.
Pošlete mi děti a ženy, my vás zbavíme jejich břemene.
Hodně jsem se naučil od tohoto starého Němce a teď to naučím ostatní.
Kdo může spočítat ty, které jsem zabil?
Nejsem zralý k tomu, abych se bránil?
Bůh nám slíbil tyto země a vše, co s nimi souvisí, díky celému světu.

Ó, drahé USA, ó, krásná Evropo, drazí bohatí Arabové
a tato zářivá žárovka.

I Adolf se od nás učí.

Jsme vrazi, jsme vrazi. A budeme se mstít až do konce.
Jsme vrazi, jsme vrazi. Není čas na slitování, neboť jsme vrazi míru.

Vidím to otřesené nade vše a nikdy se nevzdám, neboť moje vláda je…
V ohni a oceli, žádné řetězy neudrží mou vůli.
Jsme vrazi, moji nepřátelé.
A budeme se mstít až do konce.
Jsme vrazi, my jsme vrazi. Není čas na slitování. Neboť my jsme vrazi míru. Jsme hlavními nepřáteli vrahů. A budeme se mstít až do konce. Jsme vrazi. Jsme vrazi. Není čas na slitování. Neboť my jsme vrazi války.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *