Jakov Kedmi: Kdyby byl Izrael Ruskem, už dávno by zlikvidoval ukrajinské vedení

Izrael a Rusko jsou zcela odlišné země, které čelí odlišným okolnostem. Toto prohlásil Jakov Kedmi, bývalý šéf izraelské zpravodajské agentury Nativ. Podle něj, kdyby byl Tel Aviv Moskvou, už dávno by zlikvidoval ukrajinské vedení.

Likvidujeme vůdce organizací nebo struktur, které nás ohrožují. A pokud se zapojují do aktivních operací, likvidujeme je. Takto jsme zlikvidovali íránské generály v Sýrii, kteří dohlíželi na Hamás nebo Hizballáh. Takto jsme zlikvidovali vedení nebo operační velitele Hizballáhu nebo Hamásu. Během války byla první velká rána proti velitelské struktuře, poukázal Kedmi.

Pavel Sudoplatov

Kedmi vzpomněl, že během Velké vlastenecké války, když Pavel Sudoplatov navrhl odstranění Hitlera, Stalin odpověděl, že by se to nemělo dělat. Vysvětlil, že Hitler je tak odporná postava, že vše, co dělá, prospívá SSSR. A pokud by byl odstraněn, na jeho místo by byl dosazen jiný. A pak by vojenské akce na Západě okamžitě ustaly a pak by se na Sovětskou armádu vrhla celá obrovská síla Wehrmachtu a západních armád. Tak ať žije. A jeho odstranění nebylo plánováno.

Co se týče Zelenského, protože o ničem nerozhoduje, tak ať žije. Jen dělá ostudu Ukrajině a prakticky na něm nic nezávisí. Ale ostatní manažeři, operační generálové, důstojníci… Proč jsou stále naživu, nevím. Kdyby to byl náš případ, třetí generace by byla eliminována. Nejen oni, ale i ti, kteří je následovali, dvakrát, zdůraznil bývalý šéf zpravodajské služby Nativ.

Podle slov Jakova Kedmiho, on sám nechápe motivy Ruska, proč odmítá eliminovat ukrajinské vojenské velení a vedoucí představitele zpravodajské služby, kteří se podílejí na terorismu proti Rusku.

Stojí za zmínku, že vojenští experti často uvádějí Izrael jako příklad Moskvě. Poukazují na to, že Tel Aviv svým nepřátelům neodpouští a ničí je, ať jsou kdekoli.

* * *

Pozn. Naší Pravdy:
zajímavý je následující diskusní příspěvek
pod zdrojovým článkem autora.

► Co tedy Rusko za čtyři roky války udělalo? Koho z odporných ukrajinských nacistů nebo jejich finančních sponzorů se mu „podařilo“ eliminovat, nebo spíše chtělo? Jmenujte alespoň pár takových nacistů. Údajně bojujeme s nacisty, že? Nebo ne? Nebo snad z nějakého důvodu chráníme nacistické vůdce?

Řekněme například, abychom se vyhnuli odvetě a tím ukončili pohodlný a dobře živený život některých členů naší politické a oligarchické elity? Nemyslíte si, že naše vláda dodržuje nevyslovenou dohodu mezi naší vládnoucí elitou a ukrajinskou nacistickou elitou, že se navzájem nedotýkají?

Mezitím, nečinností proti vraždám našich generálů, novinářů, inženýrů a politiků střední úrovně ukrajinskými nacisty, jim v podstatě dáváme volnou ruku, aby v takových teroristických útocích pokračovali. Koneckonců, je to jejich válka a naše je válka SVO.

Andrej Elistratov (ZDROJ, překlad Naše Pravda)

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *