Erik Best, MBA: ODS dává za Landsmannschaft hlavu na špalek

Veřejné reakce na sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení, plánovaného od 21. května v Brně, se víceméně dělí podél linie mezi koalicí a opozicí, takže načasování této akce hraje důležitou roli.

Kdyby se konala třeba loni, ANO, SPD a Motoristé by k organizování protestů stejné možnosti neměly.

Stanovy Landsmannschaftu výslovně určují, že každoroční sjezd slouží k naplňování poslání tohoto sdružení, což zahrnuje odsouzení vyhnání a etnických čistek a snahu o jejich nápravu. V roce 2015 Landsmannschaft své stanovy revidoval a média to považovala za průlom, ale „neotřesitelné zásady“ byly ve skutečnosti znovu potvrzeny jak ve stanovách, tak v tzv. Zásadním prohlášení, jak Bernd Posselt v březnu 2015 informoval členskou základnu. Není proto politicky prozíravé, aby předseda ODS Martin Kupka ve Sněmovně tvrdil, že Landsmannschaft od roku 2015 platnost Benešových dekretů nijak nezpochybňuje, a to ani ve svých dokumentech. Kupka tím pro svou stranu kopá jámu, ze které se jí bude těžko dostávat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dějiny a současnost, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *