PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.: Projev na demonstraci NE ZAPOMENUTÍ

Je nutné si uvědomit, že německý nacistický režim, jeho rasová teorie a následná válka, kterou rozpoutal, měla na východě Evropy vyhlazovací charakter. Válečná zkušenost západní Evropy s německým nacismem se v žádném případě nedá srovnat s vyhlazovací válkou v Evropě východní.

Jejím cílem totiž nebylo „jen“ mocenskopolitické a ekonomické podmanění – jako tomu bylo u západních zemí, ale etnické „vyčištění“ celého východního prostoru od „slovanského podčlověka“ včetně Čechů a Slováků. A k tomuto anticivilizačnímu „projektu“ se v naprosté většině dobrovolně a bez donucení ve volbách 1935 přihlásili i tzv. sudetští Němci.

Konečným cílem nacistického Německa bylo „vyčištění“ Čech a Moravy „od českého živlu“, jak to zcela jasně formuloval Reinhard Heydrich.

A právě na „získání životního prostoru pro německého nadčlověka“ se aktivně podílela naprostá většina československých Němců, kteří si začali říkat sudeťáci. Nyní stručná historie:

Němci přišli do zemí Koruny české jako kvalifikovaná pracovní síla v rámci politiky českých králů při osidlování pohraničí. Tato imigrace se ale konala v rámci STABILNÍHO státně-politického prostoru českého království. Nikdy nešlo o ŽÁDNÁ sporná území! Území, kam byli pozváni Němci, byla česká a nebylo o tom sporu!

Po roce 1620 v rámci rakouské habsburské monarchie, kdy byla vybita česká šlechta a ta německá si pro sebe zkonfiskovala český a moravský majetek, měli Němci vždy politicky, jazykově i sociálně privilegované postavení.

Ovšem tuto privilegovanost ztratili po 1. světové válce a po vzniku Československé republiky. Najednou se stali rovní mezi rovnými, přestali být privilegovaní, a to vyvolávalo jejich nenávist vůči Čechům.

V letech 1937-1939 páchali českoslovenští Němci, kteří se začali náhle nazývat Sudeťáky, na Češích v pohraničí teror, který po Mnichovu dostal podobu vyhnání Čechů z pohraničí, jejich zatčení, uvěznění nebo deportace do koncentračních táborů a zmocnění se jejich majetku. Tedy úplně stejně jako v roce 1620 po Bílé hoře.

Nacistická horlivost Sudeťáků předčila krutostí mnohé „úředníky“ z Říše. Za příklad může sloužit „státní sekretář“ v Protektorátu sudeťák K.H. Frank, který svojí efektivitou dokázal zahanbit příliš „měkkého“, říšskoněmeckého von Neuratha, a spřízněnou duši nalezl teprve v osobě protektora Heydricha.

Po skončení 2. světové války, tedy v době odsunu, mělo 95 % sudetských Němců říšské občanství. Toho československého se totiž v době války vzdali. Nejednalo se tedy už vůbec o občany Československa.

Letošní sjezd „sudetských“ Němců v Brně se koná v čase, kdy německá vláda deklaruje úmysl postavit na nohy nejsilnější armádu v Evropě. Samozřejmě prý armádu k ochraně před „barbary z východu“.

Tento narativ však Evropa již jednou zažila, a sice právě v době II. Světové války, která je nyní předmětem politických manipulací ze strany panující euro-agendy a všech médií.

Musíme mít na paměti, že státní existence naší země vůbec není samozřejmostí, ale záležitostí práce a úsilí všech generací. A v této době je to náš úkol.

Vladimíra Vítová
Předsedkyně ČSMF
Plzeň 16.5.2026

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Dějiny a současnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *