Erik Best, MBA: Přenášení německé kultury viny i na Čechy

Podle česko-německé deklarace z ledna 1997 česká strana lituje, že poválečným vyháněním, jakož i nuceným vysídlením sudetských Němců z tehdejšího Československa, vyvlastňováním a odnímáním občanství …

bylo způsobeno mnoho utrpení a křivd nevinným lidem, a to i s ohledem na kolektivní charakter přisuzování viny.

Bývalý předseda Poslanecké sněmovny ČR Milan Uhde, jeden z těch, kteří přišli s myšlenkou pozvat tento týden Sudetoněmecký Landsmannschaft do Brna, chce víc. Na včerejší otázku Českého rozhlasu, zda by se i česká strana neměla za něco omluvit, odpověděl, že přístup brněnské veřejnosti takový je.

Uhde a další, kteří tlačí Čechy k přijetí kolektivní viny za činy z minulosti, by měli mít na paměti, že vzestup AfD v Německu je částečně způsoben jejím nesouhlasem s „kulturou vzpomínání“ v souvislosti s nacistickou minulostí. A že na konci dubna AfD v jednom z politických průzkumů dosáhla rekordních 28 %.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *