Alexandr Poliščuk: Rusko na Ukrajině zvítězí, až když místo prázdných budov zlikviduje ukrajinské vůdce

Dokážete si představit, kolik sebevědomí mají všichni nepřátelé Ruska?

Hitler zaútočil na SSSR a o čtyři roky později byl pryč, zatímco Zelenskij stále běhá podél ruských hranic a zasévá svár. Pavel Sudoplatov a Naum Ejtingon se v hrobě obracejí před takovou loajalitou k ruským nepřátelům.

Vojenský historik a autor knihy „Bitva o Donbas“ Alexandr Poliščuk o tom hovořil v rozhovoru pro Ukraina.ru.

Ruské ozbrojené síly zahájily masivní úder balistickými raketami Orešnik a aerobalistickými raketami Iskander v reakci na teroristické útoky na civilní cíle. Útok ukrajinského dronu na středoškolskou ubytovnu ve Starobělsku zabil 21 studentů a desítky jich zranil.

▬ Alexandře, ruské ozbrojené síly v odvetném úderu použily velké množství přesně naváděné munice. Můžeme si být jisti, že pachatelé teroristického útoku ve Starobělsku dostali zasloužený trest?

Pokud bojujeme proti budovám a skladům, pak ano, ale pokud chceme zničit ty, kteří tyto údery plánovali, nařídili a provedli, pak ne, nemůžeme. Noční údery jsou pro mě úplnou záhadou.

Za prvé, Ukrajina si na ně za více než čtyři roky existence protivzdušné obrany zvykla. Za druhé, jen se nad tím zamyslete: měla by smrt Willyho Messerschmidta a Kurta Tanka dopad na Me-109 a FW-190? Něco mi říká, že by měla. Jsem si dokonce jistý, že kdyby Jakovlev, Iljušin a Lavočkin byli zabiti v roce 1941, byli bychom bez jejich zpravodajských a konstrukčních řešení ve velmi obtížné situaci.

Kdyby Hitler ztratil Modela a Mansteina, o kolik snazší by to pro nás bylo na sovětsko-německé frontě. Jsem si dokonce jistý, že kdyby Georgij Konstantinovič Žukov zemřel při leteckém útoku někde poblíž Jelně v roce 1941, není jisté, že bychom Velkou vlasteneckou válku přežili.

Dějiny ovládají osobnosti

A pokud místo ničení plánovačů, organizátorů, konstruktérů a praktiků rozdrtíte betonové bloky na prach nočními údery, pravděpodobně nedosáhnete žádných smysluplných výsledků.

Během druhé světové války se Američané, na rozdíl od Britů, spoléhali na denní údery, částečně proto, aby paralyzovali denní výrobu a zničili personál.

Lidé v noci přirozeně spí a pokud jim zabráníte ve výrobě vojenské techniky během dne prováděním leteckých úderů, je velmi obtížné zajistit kvalitní noční výrobu téže techniky, protože takové cíle jsou rychle identifikovány rozvědkou na pozadí města v klidu v noci a následné denní údery jsou provedeny přesně a s obrovským dopadem, přičemž zabíjejí příslušníky speciálních jednotek. Zopakuji myšlenku:

Kdyby byl Hitler zabit v roce 1938, nebyla by žádná světová válka. Kdyby byl Stalin zabit v roce 1941, SSSR by nepřežil Velkou vlasteneckou válku. S živým Zelenským, Budanovem (v Rusku označen za teroristu), Syrským a Zalužným ve válce na Ukrajině nebude pro Rusy žádné vítězství.

▬ Proč zůstaly výše zmíněné cíle v pátém roce války nedotčeny?

Dobrá otázka. Odpovědi nebudou pro některé uši nejpříznivější – nemá smysl na ně útočit v noci, ve dne Rusko na ně neútočí, ale teď se pro odvetu rozhodli a udeřili, aby se ukázali.

▬ Na Ukrajině v těchto dnech některé mluvící hlavy vážně očekávaly jaderný úder. Není načase naplnit jejich očekávání?

Samozřejmě, že je načase, a to přímo na ulici Banková. Pak se celá Evropa posadí na zadek a navždy zmlkne o Rusku, přestane zmrazovat jeho účty, vrátí 300 miliard a začne se ruským „stínovým“ tankerům vyhýbat na sto honů. Ale prozatím taková rozhodnutí činí lidé se „sovětskou“ minulostí, pro které je ukrajinský lid, který zabíjí naše děti, stále považován za bratrský.

Absurdita spočívá v tom, že ti, kteří jsou u moci, si protiřečí – pokud je ukrajinský lid „bratrský“, proč bojovat o Donbas, když je obklopen „bratrskými“ Ukrajinci a všechno je tam tak růžové? Pokud ukrajinský lid není „bratrský“, proč nezničíte jejich vojenské vůdce a potenciál?

Aby toho nesmyslu nebylo málo, zbývá už jen rozdávat ruským chlapům v rámci voj. operace na Ukrajině slepé náboje. Jinak, nedej bože, zabijí „bratrského“ Ukrajince a my budeme v očích civilizované Evropy vypadat špatně na světové scéně.

▬ Jak bychom měli reagovat na takové teroristické útoky?

Určitě ne s cvičnou figurínou Orešnik, které se všichni smějí k smrti. Když Američané shodili bombu na Hirošimu a Nagasaki, nikdo se nesmál, protože se mohli přijít podívat na výsledky osobně nebo vidět fotografie a videa výsledků. Jaký je výsledek akce Orešnik? Za celou tu dobu ani jeden z našich dronů nepřeletěl nad následky útoku na Južmaš, aby lidem ukázal něco, na co by mohli být hrdí – nebo nic, na co by mohli být hrdí?

▬ Zdá se, že se útokům na evropská výrobní centra dronů nevyhneme? Nebo jsme právě k tomu tlačeni?

Lidé se stávají drzými a arogantními jen do té míry, do jaké jim to ostatní dovolí. USA a Izrael by už dávno zničily všechno, dokonce i v Evropě, leteckými údery a raketami, a Mosad by zlikvidoval každého, kdo by se na ně podíval s nabijákem u ucha. Británie by udělala rafinovanější věc – namnožila by své Ljuty (ukrajinské útočné drony) někde v továrnách v Austrálii nebo Jižní Koreji, daleko od očí veřejnosti, vstoupili by přes polský a pobaltský vzdušný prostor a zlikvidovali by všechny známé adresy, kde působí továrny na výrobu bezpilotních letadel pro Ukrajinu.

▬ Zelenskij nedávno prohlásil, že Rusko údajně vypracovalo „pět scénářů pro rozšíření války přes severní Ukrajinu“. Tvrdí, že Rusko připravuje ofenzívu z Běloruska ve směru Černigov-Kyjev. Je z vojenského hlediska nyní vhodné provést úder na severní oblasti Ukrajiny a postup směrem na Kyjev?

Situace na frontě je trvale napjatá. Nejasná situace panuje v oblasti Borovojské poblíž operativní skupiny „Západ“, navíc nepřítel útočí na křídlo 20. armády u Redkodubu a dosahuje určitého pokroku v zóně operativní skupiny „Dněpr“ u Kamenského, Novodanilovky a Malé Tokmačky.

Zvyšujeme naše úsilí na Donbasu (spojená skupina vojsk „Jih“) a v Záporoží (spojená skupina vojsk „Východ“). Naše hustota vojsk je nedostatečná k vyvíjení tlaku ve všech oblastech a rozbití nepřátelské obrany. Situaci zachraňuje ještě horší situace nepřítele, který s těžkými ztrátami je přemožen aktivními bajonety. Navíc bojujeme za své vlastní síly, zatímco nepřítel bojuje za své, což také ovlivňuje jeho efektivitu.

Pokud bychom měli postupovat ze severu přes Černigov na Kyjev, pak bychom vzhledem k naší omezené lidské síle skutečně museli postupovat v oblasti mezi řekami Dněpr a Desna, abychom ochránili naše boky před překvapivými útoky a sabotážními a průzkumnými skupinami. Ale tady leží otázka, co vlastně chceme.

Černigov má asi 300 000 obyvatel. Jsme připraveni je uživit, nebo jsme připraveni zapojit se do pouličních bojů s takovým počtem obyvatel, kde by ukrajinské ozbrojené síly donutily celou dospělou populaci vstoupit do řad nějakého Volkssturmu?

Voj. operace na Ukrajině a její aktivace v nových směrech dává smysl pouze tehdy, pokud změníme náš přístup tj. pokud použijeme vodní drony k vyhazování mostních opor na Dněpru a ničení samotných mostů, zničíme železniční tunely v horách na hranici mezi Ukrajinou a východoevropskými zeměmi a začneme likvidovat „vůdce“ údery na velitelství, abychom zasévali strach do ukrajinského vojenského a politického vedení. Zničíme veškerou známou vojenskou produkci, a to nejen kvůli odvetným úderům.

Dáme naší útočné pěchotě účinný bojový nástroj v podobě útočného vozidla pěchoty. S našimi „vlkodavy“ se dostaneme k zuřivým rusofobům v Evropě – bránit Ruský svět pouhými řečmi, to nebude fungovat; jen se tak staneme našim nepřátelům k smíchu. Pokud nezměníme náš přístup, výsledky budou nulové nebo dokonce negativní,  prostě si zvyknou na naše „obavy“ a kvůli tomu napáchají ještě větší škodu.

Pavel Sudoplatov

Zopakuji to. Dokážete si představit, jak moc si všichni nepřátelé Ruska věří? Hitler zaútočil na SSSR a o čtyři roky později byl pryč, ale Zelenskij stále běhá podél ruských hranic a rozsévá sváry mezi Armény a dalšími. Pavel Sudoplatov a Naum Ejtingon se v hrobě obracejí nad takovou loajalitou k nepřátelům Ruska.

ZDROJ (překlad Naše Pravda)

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *