Termín „primitivní nacionalismus“ nezná žádný kompetentní vědní obor – ani historická věda, ani etnologie/etnografie, ani antropologie, dokonce ani pavěda zvaná politologie. Pouze fašistická pavěda „eugenika“ by takto mohla pracovat.
Věda zná pouze dvě konotační rovnice:
- nacionalismus – patriotismus = vlastenectví
- šovinismus = vývojově fašismus + nacismus
Nacionalismus čili patriotismus se liší od šovinismu (původní název chauvinismus z francouzštiny podle tvůrce) tím, že uznává jiné národy jako rovnocenné.
Šovinismus je neoprávněné vyzdvižení svého národa proti ostatním + pohrdání jinými jako nižšími, rasově méněcennými. Je to projev rasismu a jeho vývojové stupně jsou fašismus a nacismus. Tento typ rasismu má své německé (Lagarde, Treitschke, Schönerer, Mommsen, Neumann atd.) anglosaské (Stewart Chamberlain) a francouzské kořeny (Chauvigny, Gobineau).
Příklady:
- ukrajinští banderovci nejsou nacionalisté, jsou šovinisté, de facto fašisté. Termín nacionalismus je zneužit ve falešné konotaci!
- Chorvatští ustašovci nejsou nacionalisté, jsou fašisté. Atd.
Proto jak profesor Fiala, či profesor Ermacora, tak sudetoněmecký führer Posselt stále lživě ukazují na „nacionalismus“ jako údajnou příčinu válek Evropy a zamlčují, že to byl právě fašistický šovinismus, jehož otcem v Německu byl staletý pangermanismus, jak ukazují elaboráty Schönerera, Neumanna, Lagarda, Treitchskeho, Pergera a jiných. Perger o Češích psal roku 1900 toto:
Trn již musí být vytažen z německého těla, kdyby se to mělo díti zákonným vystěhováním 6 miliónů Čechů k Severnímu ledovému oceánu (cit. podle Amort, Drang nach Osten, Praha 1971, str. 47 aj.) Totéž se mělo stát Slovincům…
Takže plány Herr Posselta na Spojené státy evropské nebo jinou federaci – de facto unitární žalář národů – jsou jen nezdařilým opisem starých pangermánských not, které papouškuje i současný pan president ČR. To je celé.
PhDr. Jiří Jaroš Nickelli, prom. historik Brno, Obrana národa II