Válka na Ukrajině: Franc. exprezident Nicolas Sarkozy provokuje

U příležitosti vydání své nové knihy se Nicolas Sarkozy opřel do války na Ukrajině. Prohlašuje, že musíme najít cestu z konfliktu, i kdyby to znamenalo „otrávit“ Ukrajinu.

Pro evropského politika žijícího v Paříži je to odvážné prohlášení, komentoval to novinář ruské televize. Nicolas Sarkozy má dokonce ocenění od bývalého ruského prezidenta Dmitrije Medveděva, který v poselství ve francouzštině hovoří o odvážném prohlášení.

Co řekl Nicolas Sarkozy? Ve své nejnovější knize a v časopise Le Figaro Magazine uznává, že anexe Krymu Ruskem v roce 2014 byla v rozporu s mezinárodním právem. Pak ale učiní toto šokující prohlášení:

Pokud jde o toto území, které bylo do roku 1954 ruské a kde se většina obyvatelstva vždy cítila Rusem, myslím si, že jakýkoli ústup je iluzorní.

Sarkozy pokračuje o vstupu Ukrajiny do Evropské unie:

Vstup Ukrajiny do Evropské unie, tak to ne. Ukrajina je spojnicí mezi Západem a Východem. Musí to tak zůstat.

Dvě deklarace v rozporu s oficiálním francouzským postojem… a které část levice považuje ze strany bývalého prezidenta za nepřijatelné.

Nicolas Sarkozy je servilní štafeta ruského diskurzu, je to očekávání Rusů, že Francie a Evropa konečně přestanou podporovat Ukrajinu a že Rusko může počítat s prokázanou skutečností, průchodem v platnosti, říká Julien Bayou, zástupce ekologa.

Dokonce i Jérôme Poirot, bývalý spolupracovník Nicolase Sarkozyho, je drsný:

Považoval jsem tyto poznámky za ostudné vzhledem k současné situaci, protože názory Nicolase Sarkozyho jsou v rozporu s nejzákladnějším mezinárodním právem…

Poradce Vladimíra Zelenského hovořil o zločinecké logice Nicolase Sarkozyho, která ospravedlňuje ruské útočné války. Od začátku války Rusové sázeli na rozpory v rámci západního tábora. Evropané a Američané však zatím Ukrajině projevují neutuchající podporu.

Není pochyb o tom, že naděje Kremlu „probudila slova Nicolase Sarkozyho“.

Slova, která musela uspokojit dobyvatele Vladimira Putina, toho, kdo se nespokojil s invazí a bombardováním Ukrajiny, chce nyní dobýt Měsíc… Ruská sonda Luna 25 se ale zřítila na Měsíc, hořké selhání pro Putinovo Rusko.

ZDROJ

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kauza Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *