Ron Paul: Válka na Ukrajině je nekalý čachr

Kongresman a trojnásobný kandidát na amerického prezidenta Ron Paul z Texasu píše, že od konce studené války se USA vměšovaly do Ukrajiny a rozsévaly dračí sémě, jehož plody sklízíme. Varuje před přílišným optimismem, že Spojené státy pochopí, že „jedinou cestou z jámy je přestat kopat. Válka je příliš zisková“.

„Válka je nekalý čachr“, napsal americký generálmajor Smedley Butler v roce 1935. Vysvětlil: „Myslím, že ten čachr je nejlépe popsán jako něco, co není to, co se většině lidí zdá, a jen malá, zasvěcená skupina ví, o co jde. Je veden ve prospěch velmi malého počtu lidí na úkor velice mnohých. Za války pár jednotlivců vydělá obrovské jmění.

Postřeh generála Butlera dokonale vystihuje odezvu USA/NATO na válku na Ukrajině.

Propaganda stále líčí válku na Ukrajině jako válku nevyprovokovaného Goliáše, který decimuje nevinného Davida, pokud my v USA a NATO nepřispějeme k porážce Ruska dodáváním masivního množství vojenského materiálu Ukrajincům. Jako vždy u propagandy je tato verze událostí zmanipulována tak, aby přinesla emocionální reakci ve prospěch zvláštních zájmů.

Jedna skupina zvláštních zájmů obrovsky těžící z války je americký vojensko-průmyslový komplex. Generální ředitel Raytheonu Greg Hayes nedávno na setkání akcionářů řekl, že „všechno, co se dnes posílá na Ukrajinu, samozřejmě vychází ze skladů, buď na Ministerstva obrany, nebo od našich spojenců v NATO. To je skvělá zpráva, neboť nakonec sklady budeme muset doplnit, což je přínos pro obchod.“

Nelhal. Raytheon, spolu s Lockheed Martin a bezpočtem dalších výrobců zbraní prožívají výjimečnou konjunkturu, kterou neviděly roky. USA vyčlenily více než tři miliardy dolarů na vojenskou pomoc Ukrajině. Říkají tomu pomoc, ale ve skutečnosti jde o firemní blaho: Washington posílá výrobcům zbraní miliardy za zbraně zaslané do zámoří.

Podle mnoha zdrojů jsou tyto dodávky zbraní, jako je protitanková střela Javelin (společně vyráběná Raytheon a Lockheed Martin), vyhozeny do povětří, jakmile dorazí na Ukrajinu. To Raytheonu vůbec nevadí. Čím více zbraní Rusko na Ukrajině vyhodí do vzduchu, tím více nových zakázek přichází z Pentagonu.

Bývalé země Varšavské smlouvy, které jsou nyní členy NATO, jsou rovněž zapojeny do podvodu. Zjistili, jak se zbavit svých třicet let starých zbraní sovětské výroby a získat moderní náhrady z USA a dalších západních zemí NATO. Zatímco mnozí, kteří sympatizují s Ukrajinou, jásají, tento mnohamiliardový zbrojní balík neudělá žádný velký rozdíl. Jak prohlásil bývalý zpravodajský důstojník americké námořní pěchoty Scott Ritter ve zprávě Ron Paul Liberty Report minulý týden: „mohu s naprostou jistotou říci, že i když se tato pomoc dostane na bojiště, nebude mít na bitvu žádný dopad. A Joe Biden to ví.“

Co vidíme, je, že Rusům se daří polapit moderní zbraně USA a NATO po tunách a dokonce je používají k zabíjení dalších Ukrajinců. Jaká ironie. Navíc, jak obrovské příležitosti představují pro teroristy tisíce tun smrtících high-tech zbraní plujících po Evropě? Washington přiznal, že nemá žádný způsob, jak sledovat zbraně, které posílá na Ukrajinu, a žádný způsob, jak zajistit, aby se nedostaly do rukou padouchů.

Válka je nekalý čachr, to je jisté. USA se vměšovaly do Ukrajiny od konce studené války, zašly tak daleko, že v roce 2014 svrhly vládu a zasadily semena války, jíž jsme dnes svědky. Jedinou cestou z jámy je přestat kopat. Nečekejte to v nejbližší době. Válka je příliš zisková.

Vybral a přeložil Jan Vítek

Příspěvek byl publikován v rubrice Kauza Ukrajina se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *