Ing. Oleg Rybníkář: Co napsal David K.?

Jaká byla motivace demonstrativně protestujícího sebevraha a masového vraha v FF UK a údajného vraha v klánovickém lese a otcovraha?

Tisková konference špiček policie a představitele státního zastupitelství, přenášené v přímém přenosu televizí, byla velmi reprezentativně zastoupena několika policejními generály, plukovníky a další nižší šarže jsem nespočítal. A co bylo velmi důležité, rovněž účastí státního zástupce, který sehrál roli na první pohled nenápadnou, ale extrémně důležitou.

Tato tisková konference předložila přítomným novinářům i široké veřejnosti řadu technických detailů o tom, v kolik a odkud a kam se pohybovali ti či oni policisté v ten den při snaze nalézt potenciálního sebevraha, kdo, kdy a kam v ten důležitý den 21.12.2023 telefonoval, a další popisné informace o tom, co policejní orgány a jejich příslušníci v ten den prováděli. Zajímavou podanou informací odlišnou od předchozích informací ve veřejném prostoru je, že zbraň použitá v klánovickém lese není totožná se zbraní demonstrativního sebevraha. Z tiskové konference ale vyplynulo, a to spíše jakoby mimochodem, i odmítnutí sdělit veřejnosti i novinářům odpovědi na několik pravděpodobně velmi důležitých okolností. Například: v jakém stavu bylo nalezeno tělo zavražděného otce sebevraha a masového vraha, tedy nejen způsob jeho vraždy, ale i termín a čas jeho smrti. Dále okolnosti o několik dní předcházející vraždy muže a dítěte v klánovickém lese, jež je demonstrativnímu sebevrahovi přičítána, a to zatím bez důkazů.

Mimořádnou pozornost vzbuzuje snaha zamlčet jaké sdělení veřejnosti ve svém dopise na rozloučenou zanechal demonstrativní a zjevně protestní sebevrah a vrah.

Všechny utajené skutečnosti byly přítomným státním zástupcem prohlášeny za neuvolněné ke zveřejnění. Znamená to, že na utajení těchto informací se podílí nejen, a dokonce možná ne hlavně, vedle orgánů v působnosti ministerstva vnitra také, a možná hlavně, ministerstvo údajně spravedlnosti, řízené řadu let známou významnou brněnskou osobností ODS JUDr Pavlem Blažkem, familiárně zvaným Don Pablo. V kuloárech se má za to, že právě on nainstaloval brněnského Petra Fialu, který je akademikem v oboru tak pofidérním jako je politologie, na pozici premiéra, a celou další brněnskou ekipu do pozic členů fialové vlády, kde tvoří většinu.

Takže o zamlčených informacích nelze v této chvíli než spekulovat, a to přesto, že mohou poskytnout významnou indicii nejen pro zjištění o motivacích pachatele k jeho hrůzným činům ale i pro ujasnění o jejich postupném průběhu.

Zjevně se jedná o tři různé činy spáchané na různých místech v různých časech.

Co je zcela nepochybné, neboť je. to dokumentováno záběry policejních kamer, je závěr této tragické série, obsahující zavraždění 14 osob v budově FF UK a zranění asi 10 lidí na prostranství před budovou. Co ale nepochybné rozhodně není, je co, kdy, jak a proč tomu předcházelo… A s jakou motivací! O tom veřejnost nedostala informaci, a proto o tom nelze než spekulovat. Pro všechny zúčastněné, tedy hlavně zasahující policisty, a dále přeživší a pozůstalé, je možná nejsnadnější hodit všechno na jednoho duševně vyšinutého jedince, v jehož případě je prokázáno, že střílel po lidech a že se zastřelil, a hodit na něj bez dokazování a prozkoumání všechny další vraždy které se kolem něho děly. A když se jedná o prokazatelně duševně vyšinutého jedince, tak vlastně ani není zapotřebí se zabývat otázkami o motivaci jeho činů. To je sice jednoduchý přístup, ale nemyslím si, že je správný.

Vražda vlastního otce, a my nevíme. jak dlouho před, ani jak, ani proč, proběhla a jestli nebyla spouštěčem následných událostí, je téma pro antickou tragédii, a to včetně otázek kde a kdo a v jaké roli je matka demonstrativního protestního sebevraha a vraha?

Masová vražda spolužáků ve své Alma mater je téma pro politický thriller. Samotná vražda muže s malým dítětem o jeden nebo dva týdny předtím je téma pro detektivku. Jak všechny tři žánrově naprosto rozdílné případy spolu souvisí, to nám zatím nikdo nevysvětlil.

Vzhledem k tomu že veřejnost nedostala potřebné informace a že jí tedy nezbývá, než spekulovat, tak tedy spekulujeme.

Začněme spojitostí protestní demonstrativní sebevraždy, tedy údajnou spojitostí, s klánovickou vraždou muže a dítěte. Víme už, že použitá zbraň v klánovickém lese není totožná se zbraní demonstrativního sebevraha, a tedy že neexistuje žádná jiná souvislost, tedy žádná jiná zveřejněná souvislost, mezi demonstrativním sebevrahem a touto tragickou smrtí muže s malým dítětem. V této souvislosti nám policejní orgány nesdělily, a nikdo s novinářů se na to zatím neptal, kde a kdo je matka toho dítěte??? V kuloárech se říká, že původní stopy policie vedly na blízkou ukrajinskou ubytovnu. Je to snad místo bydliště matky zavražděného dítěte? Jaké je její sociální zařazení a její národnost? O této linii událostí nebudeme zde dále spekulovat, veřejnost ale má právo dozvědět se, jaké jsou odpovědi na vyslovené otázky.

Pokračujme údajnou otcovraždou. Kdy a proč a jakým způsobem zahynul? Bylo to bezprostředně před šílenou vražednou aktivitou demonstrativního sebevraha? Nebo to bylo někdy dřív, a pro demonstrativního sebevraha to mohl být spouštěč dalších tragických událostí? Ani v této věci nelze dál spekulovat bez poskytnutí odpovědí na vyslovené otázky.

K dokončení našich spekulací už zbývá než zabývat se pouze motivací odsouzeníhodného činu demonstrativního sebevraha a vraha řady nevinných lidí. Odpověď bychom asi mohli nalézt ve znění dopisu na rozloučenou, který zanechal, a to pokud jsme správně informování ve shodných kopiích na dvou místech. Pravděpodobně se snažil o to, aby jeho sdělení veřejnosti nebylo utajeno. Zatím to vypadá, že tato jeho snaha byla (zatím) marná. Je velmi důležité, nalézt odpověď na otázku, co mohlo mladého inteligentního člověka dovést k tak hroznému činu? Evidentně se jedná o demonstrativní protestní sebevraždu, doprovázenou demonstrativní vraždou evidentně zcela nevinných lidí. Jediné, co zatím proniklo na veřejnost, je sdělení sebevraha, aby to společnost co nejvíce zabolelo. To se podařilo. Ale proč???

To je kruciální otázka. Bez odpovědi na tuto otázku, a tu odpověď nelze nalézt jinde, než v jeho dopisu na rozloučenou, nemůže společnost ani sebereflektovat to, jak ji (stav společnosti) mladý nadějný inteligentní schopný člověk vnímá. Bez odpovědi na tuto otázku se nelze s touto tragickou událostí, která zasáhla celou společnost, vyrovnat. Díky bohu nejsem v pozici pozůstalých po těch nevinně zavražděných, ale kdybych byl, tak bych neustal ve svém snažení dozvědět se pravdu dřív, dokud bych se nedozvěděl, co toho člověka dovedlo do toho stavu, aby udělal takovou hrůznou věc, takovou hrůznou a neomluvitelnou věc.

Odpověď na tyto otázky se nedozvíme dříve, než bude znění dopisu na rozloučenou tohoto protestního demonstrativního sebevraha a masového vraha odtajněno.

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *