Erik Best: Vyloučení Svobody ze sekty

Dva týdny poté, co soud pravomocně rozhodl, že Ústav mezinárodních vztahů Praha zřízený Ministerstvem zahraničních věcí České republiky nezákonně propustil bývalého prvního náměstka ministra zahraničí Petra Druláka za nesprávné názory, …

ministr životního prostředí Petr Hladík chce zase vyloučit exministra zahraničí Cyrila Svobodu z KDU-ČSL ze stejného důvodu.

Vedení KDU se tím dnes bude zabývat. Když místní brněnská organizace ČSSD v listopadu 2017 vyloučila aktivistu Jakuba Patočku za nesprávné názory, tehdejší premiér Bohuslav Sobotka řekl: „Pokud tahle politika bolševické netolerance v sociální demokracii zvítězí, stane se z ní nevolitelná sekta.“ Sobotkova strana se právě těsně prosadila v parlamentních volbách v říjnu 2017 se 7,27 % hlasů a ve volbách v roce 2021 se skutečně stala nevolitelnou se 4,65 % hlasů. Listina základních práv a svobod lidem samozřejmě zaručuje právo na jejich názory a také zakazuje jakoukoli výlučnou státní ideologii či náboženství. KDU a její koaliční partneři se nebezpečně blíží tomu, aby se stali ještě volitelnou, avšak protiústavní sektou.

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *