Erik Best: Nejisté vyhlídky pro průmysl

Průmyslníci, kteří mají neblahé tušení z budoucnosti, se pomalu ozývají. Majitel společnosti Carbounion Bohemia Petr Paukner v Hospodářských novinách uvedl, že je neseriózní říci, že konec ruského zemního plynu zvládneme, protože to nezvládneme.

Předseda společnosti Volkswagen Herbert Diess řekl Financial Times, že „bychom měli udělat maximum pro to, abychom válku skutečně zastavili, vrátili se k jednání a pokusili se znovu otevřít svět“.

To vyvolalo ostré pokárání z úst ukrajinského ministra zahraničí Dmytra Kuleby. Ostře reagovaly také odbory Škody Auto, když společnost nedávno nadnesla myšlenku obnovení pozastavené výroby v Rusku. Zřejmě by se nejednalo o porušení plánovaných sankcí, ale odporovalo by to principu, podle něhož je Ukrajina na prvním místě. Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar řekl Českému rozhlasu, že žádný člen svazu nikdy nevyvíjel tlak na představenstvo, aby vystupovalo proti sankcím. Jedním z členů představenstva Svazu je Martin Jahn ze Škody. Jeho nejvyšší nadřízený Diess nyní říká věci, které si mnozí jiní myslí, ale nemají odvahu je vyslovit. Něco se musí stát.

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Ekonomika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *