USA a EU se rozhodly vypálit ještě víc obilovin, než Rusko slíbilo, že dodá na světový trh

Proč vlastně jsou hlad a drahota, když obilovin je dost? Na svět se řítí největší potravinová krize století, a co udělala 3. června vláda USA? Nařídila do konce letošního roku přepálit v líh (etylalkohol) o 10 miliónů tun kukuřice více než loni, smíchat vše s benzínem a prodat s přirážkou Američanům! Byznys je byznys, a hladovějící svět vládu USA nezajímá!

Podle amerických údajů vypálily USA v roce 2021 18,84 miliardy galonů etanolového paliva a 3.6. nařídily vypálit do konce roku 20,63 miliardy galonů! Podle amerických údajů se v roce 2021 na vypálení etanolu spotřebovalo 27,4 % z 384 miliónů tun vší vypěstované americké kukuřice. Letošní Bidenovo vypalování etanolu tak spotřebuje o 9,5 % více kukuřice než loni = cca + 10 miliónů tun!

2.6. komisařka EU Jourová, oznámila v německé televizi, že Brusel nemůže Evropanům zajistit nízké ceny potravin a energií, protože energie i potraviny zdražily kvůli Putinově válce,  a ještě kvůli ní zdraží. A varovala  před ruskou propagandou, která se snaží Evropany napálit, že Putin za drahé energie ani potraviny nemůže! A slíbila, že se všemi, kdo na to mají jiný názor a šíří ruskou propagandu, brzy zatočí!

31. května Brusel varoval všechny africké země, aby nepodlehly Putinově propagandě, že za hlad mohou sankce na Rusko, a tvrdil, že celosvětový hlad nezpůsobily evropské sankce na ruská hnojiva a potraviny, ale ruská blokáda ukrajinských přístavů, která znemožňuje vývoz 20 miliónů tun ukrajinské pšenice a kukuřice. Všechny ukrajinské přístavy měly před válkou podle Ukrajiny maximální měsíční vývozní kapacitu 7 miliónů tun obilovin, ale té se využívalo velmi výjimečně. Vyvézt 20 miliónů tun by tak trvalo nejméně 3 měsíce! Současná kapacita železnic, které úrodu převážejí do přístavů Polska a Rumunska je pouze 0,6 miliónu tun!

Výpadek 20 miliónů tun obilovin na světovém trhu by tak hravě nahradily USA, kdyby přestaly vypalovat letošních 115 miliónů tun kukuřice. Podle zprávy z roku 2019 Brusel vypaluje každoročně na etanol 8 miliónů tun cukrové řepy, 5,7 miliónů tun pšenice, 5 miliónů tun kukuřice, 0,7 miliónu tun triticale (hybrid pšenice a žita), 0,4  miliónu tun ječmene a 0,4 miliónu tun žita! Brusel tedy vypaluje potraviny, až se kouří z komína!

Senegalský prezident vítá Putinův slib uvolnit blokované ukrajinské zrno.

31. května si africké země stěžovaly v Bruselu, že sankce na ruské banky jim znemožňují nakupovat ruská hnojiva a obiloviny, a že tak v Africe hrozí hlad a nová uprchlická vlna. EU jim proto slíbila, že si mohou v Rusku nakoupit kolik potravin a hnojiva chtějí, a že sankce pro ně v tomto případě neplatí. A slíbila jim, že problém se sankcemi na ruské banky vyřeší, aby si Afričané mohli v Rusku nakupovat! Brusel, jak slíbil, tak problém vyřešil, a odpojil největší ruskou banku Sberbank od systému SWIFT. Afričané se rozzuřili, a při jednání s Putinem v Soči odsouhlasili jejich hlavní představitelé, že Putin má pravdu, že za hlad a drahotu ve světě může Brusel a jeho politika!

Putin je na rozdíl od Jourové a Bruselu obratný politik, a tak v pátek rozzuřené Afričany uklidnil slibem obrovských dodávek ruské pšenice. Slíbil, že letos vyveze 37 miliónů tun a příští rok už 50 miliónů tun. Putin zřejmě nelže, protože, jak jsme zveřejnili v analýze MAP 1170 i s americkou vládní mapou, zabral už hlavní pěstitelské oblasti ukrajinské pšenice! Putin také v pátek oznámil, že do ukrajinského přístavu Oděsa může vplout bez ruského zasahování každá loď, která by tam chtěla naložit pšenici, ale varoval, že by nejprve Ukrajinci měli oděský přístav a jeho okolí odminovat, když ho zaminovali.

Podle studie Akademie věd USA NASEM publikované před pár dny vyvolá oznámené zvýšení vypalování kukuřice v USA další zdražování potravin po celém světě, ale pomůže USA zlevnit na svém domácí trhu benzín, který enormně zdražil v důsledku uvalení sankcí na ruskou ropu! Studie dále tvrdí, že vypalování kukuřice na biopaliva v posledních desetiletích enormně zdražilo potraviny, a je absolutně neekologické!

Jak vidíte, na světě jsou ke konzumaci další desítky miliónů tun potravin, které se nejedí, ale vypalují! V USA i v Evropě se potraviny vypalují, ač je to neekologické. Vypalování potravin zdražuje jídlo jak v Evropě, tak  i USA, a v Africe navíc způsobuje hlad. Vypalování jídla ale vytváří zisk, a hlad vytváří uprchlíky! A to jsou zřejmé cíle politiky Bruselu.

Pokud jste motoristé, nakupte si benzín do zásob – zdraží a nebude! Podle US médií benzín a další pohonné hmoty do léta ještě zdraží, protože jsou problémy nejen kvůli Putinovi. Podle ředitele mamutí olejářské společnosti Chevron jsou za rostoucími cenami pohonných hmot vlády EU i Bruselu, které vytvářejí takový chaos, že se každý bojí investovat do nových rafinerií, a nebo otevírat nové vrty. V USA se už 50 let nepostavila žádná rafinerie! Šéf Chevronu také varoval, že v příštích měsících dojde k nedostatku pohonných hmot, a to zejména v Evropě!

Nejděsivější zprávu ovšem oznámil ředitel Slovenského Slovnaftu – podle něj za osm měsíců v Česku nebude žádný  benzín, protože Slovensko jej Česku nebude smět kvůli sankcím EU dodávat, a až tak nastane, tak se Slovnaft zavře, a nebude benzín ani na Slovensku, protože se nevyplatí ho vyrábět jenom pro Slováky!

► Jak se pálilo obilí za Velké Hospodářské krize: ZDE

Brusel i Washington se zbláznily, vypalují potraviny, které by mohli zachránit Afričany před hladem. Místo toho zachrání Afričany Rusko! Není divu, že potom v Africe jsou Rusové a Číňané vítáni s otevřenou náručí. Číňané před pár dny oznámili, že v další africké zemi otevírají obrovský nový důl. Tentokráte v Kamerunu na Atlantickém pobřeží.

Global Times: Podpis smlouvy mezi Čínou a Kamerunem o otevření dolu. Květen 2022

Budou v něm těžit železnou rudu a zpracovanou na koncentrát ji vozit do čínských hutí. Z nich poputuje ocel do Evropy a do USA. Afričané si ze zisku nakoupí ruské potraviny a hnojiva, a čínské výrobky. Číňané a Rusové zase zbohatnou. Brusel zničil evropské hutnictví, a dováží ocel z Číny! Evropané zase za Bruselskou tupost zaplatí ztrátou dalších pracovních míst! Hlavně, že se Brusel rozčiluje, že se Afričané přátelí více s Ruskem a Čínou, než s Evropou!

ZDROJ

Příspěvek byl publikován v rubrice Ekonomika, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *