Pentagon konečně přiznal, že na Ukrajině provozuje 46 biolaboratoří

Možná jste i vy na mainstreamu zaznamenali informaci o šíření cholery v Mariupolu. Pokud sledujete poněkud detailněji informace o tom, jaké patogeny se v USA provozovaných biolaboratořích na Ukrajině nachází, pak vám jistě neuniklo, že na seznamu nechybí ani cholera – že by náhoda? Nechci nic podsouvat, ale odpověď se doslova nabízí sama.

A co asi tři roky starý případ, kdy došlo k šíření afrického moru prasat z Ukrajiny – a poté i dál do Evropy. I tento patogen byl na dlouhém seznamu Pentagonem zkoumaných. Bylo jeho šíření po celé Evropě skutečně náhodné?

Není to tak dávno, kdy propagandistický mainstream tvrdil, že informace o amerických biolaboratořích jsou dezinformace. Poté jejich existenci přiznala samotná Victoria Nulandová, jedna z čelních představitelek a iniciátorek majdanského puče. Tím se ukázalo, že jako mnohokrát, je opět dezinformátorem mainstream. Po Nulandové nyní existenci biolaboratoří přiznal i samotný Pentagon, i když tvrdí, že je na Ukrajině provozuje čistě z bohulibých účelů. Nicméně známe USA, v jejich podání jsou i vojenské agrese s mnoha mrtvými civilisty „bohulibým počinem dovozu nevyžádané demokracie.“

V nedávném dokumentu Pentagon připustil, že na Ukrajině provozuje 46 biolaboratoří, ale říkají, že představují mírové úsilí o zlepšení jaderné a radiologické bezpečnosti, dohledu nad nemocemi, chemické bezpečnosti a připravenosti reagovat na epidemie a pandemie, jako je COVID-19.

Podle Pentagonu americká vláda za posledních 20 let financovala 46 biologických výzkumných zařízení na Ukrajině (ZDROJ), ale pouze jako součást mírového úsilí v oblasti veřejného zdraví a nikoliv jako vývoj zbraní. Americká armáda obvinila Rusko a Čínu z „šíření dezinformací a zasévání nedůvěry“, pokud jde o americké úsilí zbavit svět zbraní hromadného ničení (ZHN).

V dokumentu nazvaném Fact Sheet on WMD Threat Reduction Efforts americké ministerstvo obrany poprvé zveřejnilo přesný počet zařízení na Ukrajině sponzorovaných jeho vládou.

Podle Pentagonu USA „spolupracovaly na zlepšení biologické bezpečnosti a dohledu nad nemocemi na Ukrajině pro zdraví lidí a zvířat podporou 46 mírových ukrajinských laboratoří, zdravotnických zařízení a diagnostických zařízení pro nemoci“ v posledních dvou desetiletích. Tyto programy se údajně zaměřily na „zlepšení opatření v oblasti veřejného zdraví a zemědělské bezpečnosti na rozhraní křížového šíření“.

Pentagon zdůraznil, že práce těchto biolaboratoří byla „často“ prováděna ve spolupráci s organizacemi, jako je Světová zdravotnická organizace (WHO, tedy další prokazatelně genocidní organizace) a Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE) a že „dodržují mezinárodní osvědčené postupy a standardy při zveřejňování výsledků výzkumu, spolupráci s mezinárodními kolegy a multilaterálními organizacemi a informují o širokém šíření jejich výzkumu a zjištění v oblasti veřejné zdraví.“

Podle sdělení ruské armády z minulého měsíce měly pouze tři laboratoře na Ukrajině nezbytná bezpečnostní kritéria k provádění výzkumu, který provádějí. Generálporučík Igor Kirillov, velitel ozbrojených sil na ochranu před radioaktivními, chemickými a biologickými riziky, odkázal na ukrajinské vládní zdroje a jako příklad uvedl řadu problémů na jednom z těchto míst v Oděse.

Ruská armáda předložila důkazy o roli Pentagonu při financování laboratoří na Ukrajině v sérii briefingů, které začaly v březnu. Kirillov obvinil Kyjev z provádění „nelidských experimentů“ na ukrajinských pacientech a z biologického útoku na odtrženou Luhanskou oblast na začátku května. Další důkazy naznačují, že když Rusko v únoru přesunulo vojáky na Ukrajinu, byl učiněn pokus použít drony k šíření patogenů a ničení kompromitujícího materiálu.

Podle ruského vyšetřovacího výboru investovaly USA od roku 2005 do začátku roku 2022 více než 224 miliónů dolarů do biologického výzkumu na Ukrajině. Podle Moskvy byly do spiknutí zapojeny západní farmaceutické společnosti, organizace a dokonce i Demokratická strana Spojených států.

USA mají „plný souhlas ruské vlády zaměstnat tisíce bývalých ruských vědců v oblasti biologických zbraní k provádění mírových biologických výzkumných projektů pro účely veřejného zdraví“, podle Pentagonu.

Jinde v dokumentu americká armáda říká, že se snaží poskytnout vědcům „znalosti týkající se zbraní“ s „trvalým civilním zaměstnáním, aby eliminovala pobídky k hledání nebo přijímání zaměstnání a financování teroristů nebo jiných státních aktérů“.

Pentagon uvedl, že zapojení Spojených států do biologických laboratoří na Ukrajině zůstává „mírovým úsilím o zlepšení jaderné a radiologické bezpečnosti, dohledu nad nemocemi, chemické bezpečnosti a připravenosti reagovat na epidemie a pandemie, jako je COVID-19.“

Zároveň obvinila Rusko, s podporou Číny, že se snaží „podkopat tuto práci šířením dezinformací a zaséváním nedůvěry v lidi a instituce po celém světě, které pomáhají snižovat hrozbu zbraní hromadného ničení“. V reakci na ruské informace požadovala Čína od USA „spravedlivé, objektivní a profesionální“ vysvětlení jejich činů.

Podle Pentagonu Ukrajina nemá „žádné jaderné, chemické nebo biologické zbrojní programy“ a omezené množství vysoce obohaceného uranu (HEU), které zůstává ve výzkumných centrech v Kyjevě a Charkově, „je hluboko pod množstvím potřebným k výrobě jaderného výbušného zařízení“.

Mimochodem, pokud jde o tak „mírové“ konání, jak tvrdí Pentagon, proč po prvotních informacích o existenci biolaboratoří ze strany Ruska, tuto informaci USA popřely a tvrdily, že Rusko šíří dezinformace? Proč podobné prohlášení nepřišlo ihned, ale až po „grilování“, kterým prošla Nulandová, která pak existenci biolaboratoří přiznala?

Slovanka

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Kauza Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *