Paul Craig Roberts: Cesta k Armagedonu byla vytesána do kamene

Zdá se, že jsem jediný prozíravý člověk na zahraničněpolitické scéně. Ale ani Washington, ani Evropu, ani Rusko nezajímá, co mám na srdci. Řekl jsem, že je strategickou chybou Kremlu omezovat vojenskou operaci na Ukrajině a zavádět omezení vojenských akcí, která by protahovala proces ruského vítězství.

Řekl jsem, že by to Západ mylně přesvědčilo, že ruská armáda není tak hrozivá, jaká je, a dalo by to Západu spoustu času na rozšíření války tím, že by se do ní stále více zapojoval. Vzhledem k tomu, jak chladně Západ přistupoval k ruským bezpečnostním obavám, jsem řekl, že nic menšího než bleskové dobytí celé Ukrajiny a nahrazení americké loutkové vlády ruskou loutkovou vládou nepřesvědčí Západ, že ruské červené linie jsou skutečné a že je třeba se zabývat ruskými bezpečnostními obavami.

Stalo se to tak, jak jsem předpovídal. USA a NATO se staly účastníky konfliktu o Donbas, který byl dříve součástí Ruska, a dodávají Ukrajině zbraňové systémy, vojenské zpravodajství, dobrovolníky, diplomatickou podporu a peníze. USA a NATO jasně prohlásily, že hodlají ve válce pokračovat a že podporují znovudobytí Donbasu a Krymu Ukrajinou.

Washington zařídil, aby Litva, člen NATO, zablokovala ruský přístup do části Ruska, Kaliningradu. Vzhledem k tomu, že Turecku bylo přijatelně zaplaceno za stažení námitek, vyzvalo NATO dvě historicky neutrální země, Finsko a Švédsko, aby se spojily s Washingtonem proti Rusku a vstoupily do NATO. Pokud Finsko souhlasí, bude NATO rozmístěno na dalších 832 mílích ruské hranice. Vzhledem k tomu, že zabránění členství Ukrajiny v NATO a menší přítomnost NATO na ruských hranicích byla jedním z důvodů ruské intervence na Ukrajině, byla tato intervence, navzdory ruskému vítězství v Donbasu, pro Rusko ztrátou v celkovém cíli.

Jak jsem předpovídal, omezená a časově náročná ruská intervence na Ukrajině vede k masivnímu nárůstu západních vojenských sil nasazených proti Rusku. Síly rychlé reakce NATO se rozšiřují ze 40 000 na 300 000. Do Anglie je vysíláno více letek amerických stíhacích letounů. Moldavsko, Gruzie a Bosna a Hercegovina jsou připravovány na členství v NATO. Mohl bych k tomuto příběhu dodat více, ale je dostatečně jasné, že jsem měl naprostou pravdu v tom, že omezený, pomalý ruský zásah byl strategickou chybou, která povzbuzuje Západ k dalšímu porušování ruských červených linií.

Vzhledem k závazku Washingtonu k hegemonii a poslušnosti washingtonských evropských loutkových států zbývá Rusku kapitulace nebo rozsáhlejší válka, která by se pravděpodobně změnila v jadernou.

Jak jsem již řekl, Rusové se chovají jako Jeníček a Mařenka v hlubokém lese. Nechápou, jakému zlu čelí. Zjevně neberou vážně ani Wolfowitzovu doktrínu, ani plán Komise vlády USA pro bezpečnost a spolupráci v Evropě rozbít Rusko na soubor nezávislých malých států, a tím odstranit Rusko jako překážku hegemonie USA v unipolárním světě.

Naprostý chladný přístup Západu k ruskému úsilí o dosažení vzájemné bezpečnosti by měl Kremlu něco říci. Ale neřekl. Navzdory všem důkazům o opaku Kreml stále věří, že rozum může zvítězit a jednání a dobrá vůle mohou uspět. Právě tato iluze spolu s neokonzervativní snahou o hegemonii vede k jadernému Armagedonu. Vedoucí představitelé NATO oficiálně pozvali Švédsko a Finsko do Aliance.

ZDROJ (překlad Zvědavec)

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Kauza Ukrajina se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *