Orbán odmítl pozemní válku proti Srbsku, pomohl Schröder

Americký prezident Bill Clinton požadoval, aby Maďarsko během agrese NATO v roce 1999 zahájilo proti Srbsku, součásti tehdejší Jugoslávie, pozemní operaci, uvedl srbský prezident Aleksandar Vučič během svého projevu k národu.

Pokud jde o Kosovo, teď vám řeknu něco, co jste nevěděli. V roce 1999 mělo Maďarsko zaútočit pozemními silami na Srbsko, což mně Viktor Orbán potvrdil a dovolil mi to říct veřejnosti. Americký prezident Bill Clinton, stejně jako Britové, od něj požadoval, aby zaútočili na Republiku Srbsko ze severu, abychom rozvinuli  své síly do Vojvodiny, což Viktor Orbán odmítl a byl pod velkým tlakem.

Vyrovnat se s tímto tlakem v Bílém domě mu pomohl německý kancléř Gerhard Schröder, řekl Vučič. To je celá jejich láska, o které se dá mluvit, řekl ironicky na závěr srbský prezident, který je v poslední době vystaven hrubému nátlaku, aby se Srbsko připojilo k protiruským sankcím.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *