Herec Ivan Vyskočil: Ať to ví celý národ, kdo tu podává dezinformace!

Bez plynu nepojedou továrny ani zemědělství

Zdravotnictví se propadne do středověku. Nepojedou ani krematoria, říká herec Ivan Vyskočil a vrtí hlavou nad přístupem některých politiků k dodávkám plynu.

V souvislosti s vládní iniciativou „Braňme Ukrajinu, braňme Česko“ Ivan Vyskočil vzpomíná na padesátá léta a udávání za řeči v hospodách i za poslech cizího rozhlasu. Vzhledem k prohlášením, že „jsme ve válce“, se pak ptá:

Kde jsou kryty pro běžného občana? Kde jsou plynové masky? A přidává velmi rázný vzkaz pro premiéra Fialu: „Udat tě nechci, ale hlásit to musím.“ Tuhle hlášku jsme používali jako srandičku v dobách reálného socialismu. Ale ani ve snu mne nenapadlo, že po hadrovém převratu, kdy jsme si mysleli, že už tyto zrůdnosti nikdy nezažijeme, se nám to vrací jako bumerang. A co hůř! Přímo jsme k tomu vyzýváni z nejvyšších míst.

Někteří lidé totiž v souvislosti s vládní iniciativou „Braňme Ukrajinu, braňme Česko“ mluvili po jejím zveřejnění na webu vlády o vyzývání k udávání. Tak to je ta změna, pane Fialo? Fuj! Mám v živé paměti, jak ještě před volbami opoziční politici běhali do Bruselu udávat premiéra Babiše. Nebylo to o nic méně odporné než tyto výzvy k bonzování sousedů, přátel a třeba i rodiny. Hnus. Mám v paměti léta padesátá a vyprávění rodičů o protektorátu. Udávalo se za řeči v hospodách i za poslech cizího rozhlasu. Dokonce za Němců byl za to trest smrti. A už jsme zase zpátky. „Tak to je ta změna, pane Fialo?“, ptá se Ivan Vyskočil. A premiérovi vzkazuje:

Tak to není změna, to je jen návrat starých „dobrých metod‘“ které už za Rakouska tady naplňovali takoví placení Bretschneiderové i horliví dobrovolníci. FUJ!

Bez plynu si poradíme?
Nepojede zemědělství, podniky, krematoria…

Zdá se, že stud naší vládnoucí garnituře nebyl dán. Obávám se ovšem, že jim nebyl dán ani rozum. Neustálé řeči o tom, jak se musíme zbavit závislosti na ruském plynu, ropě a dalších komoditách, jsou možná politicky zavděčující se Bruselu a Washingtonu, ale v nás českých občanech to budí velmi oprávněné obavy.

Například pan Jurečka nastínil, jaké je uvažování vlády. Rozhovor v PL, kde říká: „Odstřižení od ruského plynu bude zpočátku bolet, ale tvořiví Češi jsou kreativní národ. Určitě si poradí.“ cituje herec a s pořádnou dávkou ironie podotýká:

Tak, a už jsem úplně klidnej. Hned vidím, že vláda má ‚výborný‘ záložní plán. Copak venkov, tam většinou mají také kamna, ale co v panelácích ve městě? Nemluvím o tom, že bez plynu nepojedou továrny ani zemědělství. Zdravotnictví se propadne kamsi do středověku. A nedávno mě jeden kamarád přivedl na myšlenku, že bez plynu nepojedou ani krematoria. Dopady takové politiky si neumíme vůbec představit, ale horší je, že si je očividně neumí představit ani naše vrchnost! Místo hledání řešení a poučení od jiných států, kteří na rozdíl od nás mají vyjednané kontrakty a také daleko levnější plyn, místo toho se spíše snaží nás zatáhnout do války, která ale není ani trochu naše válka! Halasné dodávky zbraní na Ukrajinu jen prodlužují konflikt, který mohl být vyřešen, při dobré vůli, už dávno před tím 24. únorem.

Jsme ve válce?
A kde je nějaký dostupný kryt pro občany?
Kde jsou plynové masky?

Pane premiére, říkáte, že jsme ve válce. Ale já nevím, kam se mám v případě, že se ta ‚válka‘ vyostří, jít schovat. Kde je nějaký dostupný kryt pro nás občany? A kde si mám vyzvednout plynovou masku a ostatní ochranné pomůcky? A proč už dávno takový disciplinovaný útěk do krytů nenacvičujeme?

Nenacházím žádné odpovědi, ale přitom jsme přece ve válce, jak říkáte? Tak jestliže jsou vaše prohlášení o válečném stavu pravdivá a přitom se žádné takovéto ochranné akce pro občany nepořádají, tak z toho vyplývají jen dvě věci. Buď na nás, prosté občany, pane premiére a vy tam nahoře, zvysoka s……, anebo neříkáte pravdu!

V tom případě ovšem šíříte, pane premiére, nějaké dezinformace. A to, jak víte, může mít až trestněprávní postih! 

Takže, jak jsem říkal: Inu, udat vás, pane Fialo, nechci, ale to víte – hlásit to musím!

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Kauza Ukrajina, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *