Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.: Pruty knížete Svatopluka

Nepřátelé Slovanů od pradávna podporovali každou názorovou a postojovou nejednotu Slovanů a využívali jí. Není tomu jinak ani v současné době. I dnes se vůdcové velmocí řídí starým římským imperialistickým principem: „Divide et impera“.

Studená válka skončila počátkem 90. let minulého století slavnostním sjednocením rozděleného Německa, a zároveň všeobsáhlým rozbitím všech perspektivních slovanských států. Rozděleno bylo hrdé Česko-Slovensko na oslabené Česko a malé Slovensko. Početní Rusové se separativně rozštěpili na Velkorusy, Bělorusy a Malorusy (Ukrajince). A u nich nepřestává zahraniční podpora rozbíječských „majdanů“ a vzájemných vojenských konfliktů. Všechno to ovšem pod závaly lživých zahraničních hesel o demokracii a lidských právech a o právech (některých) národů. Stejně propagandisticky zaštítěné bylo nelítostné válečné zničení Jugoslávie, rozbití společného státu Srbů, Chorvatů, Slovinců a Makedonců. Dnes je tam hrstka závislých vazalských balkánských zemiček. Takový je výsledek nelidského bombardování, mezinárodního pronásledování nepoddajných vůdců a ovšem – neprodyšné propagandy ze strany útočících velmocí. Válčí se pod prapory manipulativních, podvržených hesel, jimiž se bohužel i někteří Slované dají oklamat a svést.

I dnes, po uplynulých staletích, se právem můžeme ptát: Kde zůstalo varování knížete Svatopluka z Velké Moravy? Proč příslušníci slovanských národností nedrží při sobě a proč dovolí, aby byli velmocenskými zájmy, podvodem a násilím od sebe odtrženi? Vrátí se někdy „Svatoplukovy pruty“ zase k sobě?


Tři pruty Svatoplukovy

Pozn. Naší Pravdy:

Jaká to paralela s rozhádanými syny knížete Svatopluka ve Velkomoravské říši! Legenda o třech prutech Svatoplukových by měla být pro současné Slovany, Rusy především, velkým varováním!

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dějiny a současnost se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.: Pruty knížete Svatopluka

  1. Margarita napsal:

    Vážená paní Stanislavо Kučerová, dovolte mi, abych z celého mého srdce poděkovala za nádherné historické články, velkým vášnivým fanouškem kterých jsem byla ještě na stránkách Našeho Restartu a pořád obdivovat svou kreativitu již na místě Naší Pravdy.
    S upřímným poděkováním, Margarita.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *