Mgr. Miroslav Kavij: Vzkvétající fašismus na summitu CME

Ovace, potlesk a nekritický obdiv. Euforie na adresu ukrajinského prezidenta Zelenského po jeho vystoupení na bruselském summitu prezidentů a premiérů členských států EU, alias centrálního mozku Evropy (CME) 9.2.2023, jsou příznakem další fáze fašizace tohoto skomírajícího „superstátu“.

Po zhlédnutí záběrů z onoho setkání, by občan mohl ironicky nabýt dojmu, zda slavní vůdcové na summitu nebyli zasaženi účinky předchozí konzumace koláčků s přísadou „jistých žádoucích“ látek. Nebo zda na zahájení summitu jim nebyl vnucen k promítnutí dobový filmový dokument z 3. července 1942, kterak český národ přísahá věrnost Třetí říši:

Evropští lídři si stále jaksi nechtějí připustit, že Evropa a svět již nebude jako před 24.2.2022, kdy současný prezident Ukrajiny neústupně prosazovanou (a USA doporučovanou) politikou vůči RF zatáhl svou zemi do válečného konfliktu mezi světovými mocnostmi RF a USA.

Namísto hledání cest a způsobů, jak dostat téměř rok trvající konflikt na úroveň mírového jednání, mnozí evropští lídři se budou nadále předhánět v nezištné pomoci na všech úrovních Ukrajině na úkor bezpečí a sociálního zabezpečení svých občanů. Je zbytečné připomínat, že hlavní housle v tomto směru hraje ČR se svým triem Fiala, Černochová, Pavel.

Řekněme si znovu a narovinu, že Ukrajina se v blízké budoucnosti členem EU ani NATO nestane. Nebude tím obohacením pro ostatní státy, o kterých naše „vládní“ trio neustále básní.

Skutečnosti týkající se především korupce, která je zde národním sportem, předchozí rozkradení a „rozparcelování Ukrajiny mezi oligarchy, válkou zdevastovaná ekonomika s obrovským schodkem státního dluhu v době, kdy je tento stát téměř vylidněný, jsou nezpochybnitelné faktory přivádějící Ukrajinu do pozice pouhého „přežití“.

Zatímco naše vládní reprezentace se nadále zuby nehty drží špatné karty, na kterou vsadila ještě před vypuknutím válečného konfliktu na Ukrajině, stále více lidí začíná procitat z každodenního lhaní mainstreamových médií. Začínají stále více vyhledávat zdroje a informace z alternativních medií o skutečném průběhu konfliktu, co předcházelo jeho vypuknutí, o co skutečně v něm jde.

V tomto směru doslova láme rekordy dokument, který je možné zhlédnout na youtube pod názvem Drahá Ukrajino, musíme si promluvit:

Dokument za 14 dní od jeho zveřejnění zhlédlo 361 tisíc uživatelů a láme tak rekordy se čtivostí nenávistných článků plátku Forum24 sdílející hodnoty liberálního konzervatismu, chrlící nenávistné příspěvky proti politikům prosazujícím skutečné zájmy naší země.

Lidem, kteří s obsahem videa nejen souhlasí, ale navíc se domnívají, že politika současné vlády jde proti zájmům naší republiky a jejich občanů, bych snad jen v době zavádění cenzury pod pláštíkem ochrany demokracie doporučoval některé pasáže veřejně nekomentovat. Vyhrůžky nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, že adorace ruského útoku na Ukrajinu by mohla být trestným činem, se začínají naplňovat v praxi. Svoboda slova zaručena Listinou základních práv a svobod jako součástí ústavního pořádku České republiky byla „prolomena“, začíná doba „politických“ procesů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *