Jak porozumět Robertu Ficovi?

V průběhu volební kampaně předseda strany Směr-sociální demokracie Robert Fico zdůrazňoval, že další dodávky zbraní na Ukrajinu nepovedou k ukončení válečného konfliktu. Jeho vyjádření byla jasná a tvrdá.

Zdůrazňoval, a sklízel za to kritiku stoupenců války doma i v zahraničí, že Slovensko už nebude na Ukrajinu zbraně dodávat.

Potom již jako předseda vlády prohlásil, že pokud chce nějaká firma vyrábět zbraně pro Kyjev, vláda do toho nebude zasahovat. Zdůraznil jen, že ale vojenský průmysl země musí nejprve vyjít vstříc slovenské armádě. A k tomu dodal: „Zbrojovky mají pro slovenskou armádu co dělat. To bude naší absolutní prioritou.“

Možná má takové vyjádření umlčet kritiky a předseda vlády má na mysli konkrétní zakázky a na Ukrajinu by už nezbyly kapacity. Pravdu řečeno, svým vyjádřením poněkud zaskočil a asi nahlodal důvěru ve svou osobu.

Není divu, že se objevuje vzpomínka na dohodu o obranné spolupráci mezi Slovenskem a Spojenými státy, o které se začalo jednat již za dřívějšího vládnutí Směru a jež nakonec byla podepsána v předchozím volebním období. Dlužno dodat za rozhodné kritiky Roberta Fica.

Gustav Svoboda

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *