Bomby svržené Izraelem na pásmo Gazy svou silou převyšují atomovou bombu na Hirošimu

Přinášíme z Cradle: Rozsah izraelského bombardování je podobný leteckým kampaním Washingtonu ve Vietnamu, Koreji a Kambodži a počátkům irácké invaze „Šok a hrůza“. Taková míra ničivého bombardování je historicky bezprecedentní, protože se soustřeďuje na geografickou oblast o rozloze pouhých 365 km2.

Abychom situaci popsali přesněji, bomby svržené Izraelem na pásmo Gazy převyšují svou silou jadernou bombu, kterou Spojené státy zasáhly japonské město Hirošima během druhé světové války.

Podle Euro-Mediterranean Human Rights Monitor Gaza byla v posledních týdnech zasažena bombami s náplní 25 000 tun výbušnin v porovnání s 15 000 tunami hirošimské bomby.

Pozn. Naší Pravdy: dle včerejších zpráv (ZDE) Izrael shodil na pásmo Gazy dokonce již 35 tisíc tun (!) výbušnin, což je ekvivalent dvou hirošimských bomb ze srpna 1945.

Více než 10 000 civilistů, včetně 4 000 dětí, bylo zabito nevybíravou izraelskou palbou. Dalších 2 200 Palestinců, z nichž polovina jsou děti, se pohřešuje pod troskami. Netřeba dodávat, že chybí voda, palivo, elektřina, potraviny a léky, bombardovány byly i pekárny.

Zdroj: ZDE a ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *