O čem mlčí ruiny a šeptají pyramidy a Alexandr Tamanský

Verze historie Alexandra Tamanského spočívá v tom, že středověk byl vymyšlen a antika přešla rovnou do renesance. Já si tuto jeho verzi rozhodně netroufnu komentovat, nebyl jsem tehdy u toho.

Každopádně z toho, co momentálně vím, na této jeho verzi něco může být. Je spousta článků na internetu na toto téma. Proto budu psát jen krátce a odkážu jen na jeden z nich.

Již před časem mě zaujala série tří článků s názvem O čem mlčí ruiny a šeptají pyramidy, v originále O чём молчат руины и шепчут пирамиды. V článcích je celá řada obrazů malířů 18. a 19. století, tzv. „ruinistů“ (malovali antické ruiny). Několik jmen – Hubert Robert, Francesco Guardi, Antonio Canaletto, Giovanni Paolo Panini, Giovanni Battista Piranesi a další. A to, co oni malovali, rozhodně stojí za pozornost. Určitě si to nevymýšleli, a jestli je verze Alexandra Tamanského správná, tak já bych ji doplnil ještě o svou verzi, a to, že na konci antiky (tedy před nějakými třemi sty lety!!!) došlo k nějaké nejspíš lokální, ale i možná větší katastrofě, která celou antickou civilizaci i s jejími kolosálními stavbami zničila. Přečtěte si knihu Jiné dějiny Římského imperia Alexandra Tamanského, k dostání ZDE, a přečtěte si ty tři články v níže uvedených odkazech a hlavně si prohlédněte v článcích obrazy malířů ruinistů a zkuste sami popřemýšlet.

O čem mlčí ruiny a šeptají pyramidy:

Na závěr přidám několik citátů z mé sbírky:

Historie je balík lží o událostech, které se nikdy nestaly, vyprávěných lidmi, kteří u toho nebyli.

George Santayana,
americký filozof (1863-1952)

Pozn. Naší Pravdy: George Santayana je autorem proslaveného výroku: „Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu ji opakovat.“


Budoucnost je jistá, historie se stále mění.

To inkvizice svatá dějin vykouzlila, mečem a krví, a nikoli čestní vědci a historikové.

Pro lidi je lehčí přijít o rozum než změnit 20 – 30 let formovaný názor.

Jeden ze základních principů vědecké metody výzkumu říká, že pokud existuje třebas jen jediný fakt, který je v rozporu s vypracovanou teorií, znamená to, že teorie je nesprávná nebo neúplná, a je třeba ji přepracovat. Zatím však bohužel.

Kdo ví, jak to vlastně vše na Zemi bylo (a vlastně je)… Jedno ale vím jistě, rozhodně to není tak, jak se to učíme. Snad se jednou pravda o historii lidstva konečně provalí, jen to bude zřejmě pro většinu lidí velký šok.

Co lidský mozek nezná, to okamžitě zamítá. Zná jen naučené děje ze školy a vědy, ostatní musí být zamítnuto, i když je to pravda.

Tak jako máme schopnost vnímat zrakem jen velmi úzké pásmo elektromagnetických vln, tak obdobně je to s vnímáním celkové reality.

A na úplný závěr:

A proti rozsahu, ve kterém jsou schopni vidět, zasáhne kognitivní disonance (poznávací nesoulad), aby potlačila nepříjemné informace a udržela tak pohromadě pohodlný pohled na svět. Až příliš typická kognitivní chyba „prostě to tak je“, je skutečně vysvobodí, aby nemuseli dělat žádné skutečné hluboké myšlení, a zabalí je do teplé deky lhostejnosti.

Josef Beneš

PS:
A učte sebe a své děti rusky!!!, protože jen na ruských webech a ruských videokanálech je tolik zajímavých informací, které se nikde jinde nedozvíte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dějiny a současnost, Přišlo nám do pošty se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *