Jindřich Kulhavý: Už to do nás valí

Uplynulo pár dní z nového roku a témat, která se stávají aktuálními, tu máme ažaž. Stačilo, aby Petr Pavel zmínil ,,nutnost“ přijmout euro a už je to ústřední téma pro Pětikoalici.

Bezvýznamní Top09 v čele s nepříliš inteligencí opatřenou Pekarovou Adamovou nebo na hranici volitelnosti balancující STAN samozřejmě cítí možnost České republice uškodit a udělají vše proto, aby se jim to podařilo. U Pirátů už by nic jiného ani nikdo nečekal. ODS se na oko snaží vypadat jako s přechodem na euro nesmířená, ale politika je divadlo.

Madam Pekarová pláče, protože je šťastná, že je vdaná,
parlament ČR jí za to tleská, inu, není nad city, prostě úžasné:

Přes 70 % Čechů se české koruny zbavit nechce, což ovšem vládu nezajímá. Ji vůbec názor národa netrápí. Přestože lze korunu považovat za úspěšnou měnu, což paradoxně nemá moc společného s prapodivnou ekonomikou České republiky, liberálové touží po euru. Dokonce i v televizi ekonomové vedou spory o tom, jak moc by euro bylo či nebylo výhodné, mimo kamery víceméně přiznávají, že by pro nás tato měna nebyla ničím všespásným, spíše naopak. V podstatě jsou pro něj především eurohujeři, také ti, kteří exportují a směny jim berou čas a nepatrnou část zisku. Petr Pavel a většina Pětikoalice patří k těm prvním.

Dalším tématem rezonujícím naší společností je nový zákon o zbraních. Jeho projednávání podezřele koliduje s událostmi kolem střelby na civilisty. Střelné zbraně se rázem dostaly na černou mediální listinu a z lidí vlastnících zbrojní průkazy jsou potencionální vrazi. Je třeba říct, že většina zločinů za asistence zbraní se týká nelegálně vlastněných. Každý, kdo ji má povolenou, si váží té možnosti a velmi zvažuje, kdy ji použít. A pokud ji pozvedne proti jinému člověku, pak jedině v nutné sebeobraně. Bohužel, i v takovém případu je střelec často potrestán či perzekuován, čímž je potlačována samotná podstata práva na přiměřenou obranu.

Ukrajincům u nás žijícím by se mohla zvýšit možná finanční podpora, jejíž částka za určitých okolností přesáhne 30 000 Kč. Placeno z našich daní. Návrh leží na ministerském stole. Pomalu začíná stát za úvahu, má li cenu pracovat. Jsme totiž tím nejodíranějším národem v Evropě, a to jak českou vládou, tak i bruselskou šlechtou. Přidejme ještě nadnárodní společnosti rabující naše peněženky, vše pod dohledem Pětikoalice. Nenávist k Ukrajincům má své kořeny nejen v historii fašismu v jejich rodné zemi, nově se proti nim obrací ti, kterým už došlo, co si sem Fiala & spol. přivedli a dávají tomu přednost před svými občany. Stačí je pozorovat v ulicích. Zdaleka ne všichni jsou špatní, řada z nich tu dobře pracuje (déle, než trvá válka), ostatní však klidně mohou přijet jako turisté, ale to je asi tak vše.

Pětidemolice se bude snažit prosadit korespondenční volby. Opozice chce obstrukcemi a tlakem na Ústavní soud zabránit tomuto způsobu voleb. Argumentů má v ruce dost, ale ani podvody kolem zvláštního způsobu hlasování v Rakousku či USA, kde dokonce se volby opakovaly (Rakousko), nebo došlo po machinacích k vytvoření tzv. Bidenovi křivky a skokovému zisku hlasů volícího Bidena (USA) novému zákonu nezabrání. Bohužel právě tyto ,,možnosti“ korespondenční volby liberálům vyhovují. Navíc jen těžko lze chápat, proč by volby u nás měly být umožněny dlouhodobě žijícím Čechům mimo ČR. Rozhodli se žít jinde, to je jejich právo, ale zároveň se vzdali života tady, proč by ho měli tedy mít právo ovlivňovat, když mohou mít zkreslené představy o skutečné realitě?

Máme tu první dny s novými silničními pravidly a utaženými šrouby týkajících se postihů řidičů. Proč mi má stát mluvit do toho, jestli se chci poutat, například? Speciálně u řidičů je by to měla být jejich věc. I když v tom asi nebudete všichni souhlasit. Proč není místo stálých omezování kladen důraz na lepší výchovu nových řidičů a na kvalitnější výuku a připravenost? Zároveň jsou rušeny VTP a jakýkoliv prodej vozidla se stává komplikací. Budete potřebovat digitální identitu, jejíž sama podstata je postavena na budoucí jednodušší manipulaci s námi občany a s ještě dokonalejším špiclováním. Opět za tím stojí především Piráti.

V hospodách, nálevnách a restauracích je smutněji. Pivo opět razantně podražilo a z našeho národního nápoje se stává luxus.

Jenže Češi už dávno nejsou těmi, čím bývali, a na zdražení zareagují místo defenestrace snížením počtu návštěv v restauračních zařízeních. Zdražily se i obědy a večeře, takže očekávejme další zavřené provozovny.

Nakonec máme jednu otázku. Protiruské vystupování vlády a ministra zahraničí Piráta Lipavského zavání vyvoláním války proti Rusku. Přitom nicotnost ČR v poměru k Ruské federaci je zjevná, její výzbroji i ekonomice nesaháme ani po kotníky, a i přes Fialou vydávaná prohlášení o odpojení se od ruských nerostných zdrojů jsme na Rusku stále závislí. Kam až tedy necháme zajít tuto vládu ve vytváření nevratných škod způsobených na současné i budoucí generaci?

Uplynulo pár dní a už vnímáme mrazení zad. Nebude to dobrý rok.

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *