Erik Best: Co Rakušan věděl a kdy to věděl?

Česká média si minulý týden připomněla 50. výročí aféry Watergate jako významné události politiky a investigativní žurnalistiky. Jeden z klíčových zlomových okamžiků skandálu nastal 30. července 1973, kdy se senátor Howard Baker z pozice místopředsedy senátního výboru pro vyšetřování kauzy Watergate zeptal H.R. Haldemana, vedoucího kanceláře prezidenta Richarda Nixona:

„Co věděl prezident a kdy to věděl?“ Tato otázka byla tak významná proto, že jak Nixon, tak i Baker byli republikáni. Obdobně počátkem letošního roku informovala Hana Kordová Marvanová coby pražská radní za STAN svého předsedu Víta Rakušana o podezřelých zakázkách v Dopravním podniku hl. m. Prahy. Tím, že včera vyjádřil naprostou důvěru v Rakušanovu nestrannost, dal premiér Petr Fiala jasně najevo, že je mu jedno, „co Rakušan věděl a kdy to věděl“. Anebo tím připouští, že Rakušan byl jako předseda STAN příliš slabý na to, aby s údajnou korupcí v DPP něco udělal.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Erik Best: Co Rakušan věděl a kdy to věděl?

 1. kjutr4 napsal:

  Unquestuonably believe that which you said. Your ffavorite justification appeared
  tto be on thee webb the simplest thing to be awate of.
  I sayy to you, I definitrely get irked whipe peoplee considerr worries that they plaunly do noot know about.
  You managhed tto hiit the nail upon tthe top annd also ddefined oout the whole thuing ithout having side-effects ,
  peokple couhld take a signal. Will liely bbe bac to gett more.
  Thanks

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *