Předseda SPD Tomio Okamura: Vystoupení na demonstraci v Brně 28.10.2022

Na Zelném trhu v Brně promluvil 28. října k odpůrcům vlády Petra Fialy (ODS) šéf opozičního parlamentního hnutí SPD Tomio Okamura, který volal po demisi vlády a k obraně svobody a demokracie: „Vláda vás ždímá, chce vás ovládat jako loutky, musí přijít změna!“

Demonstraci svolalo Hnutí PES pod hesly STOP zdražování, STOP válce, STOP vládě! Podpořily ji další strany a hnutí.

Jako první z řečníků vystoupil předseda hnutí SPD Tomio Okamura: „Přišel jsem, abych řekl, že nechceme válku, chceme mír, nechceme zdražování a chceme demisi vlády Petra Fialy, která uvrhává miliony lidí a tisíce firem do obrovských problémů!“

Okamura varoval, že vládní pětikoalice naši zemi obrovsky zadlužuje: „Jestli to vládě dovolíme, hrozí finanční kolaps, řecký scénář… a od vládní pětikoalice nemusí být peníze na důstojné důchody a na další. Nesouhlasím s tím, že si vláda půjčí 10 miliard na to, aby posílala peníze Ukrajincům v České republice za úrok půl miliardy ročně!“ Upozornil, že už nyní značná část Čechů a českých firem začíná krachovat, protože nemají na energie.

Vystoupení Tomio Okamury na demonstraci v Brně 28.10.2022:

„A vláda a část ministrů se bude 31. října přesouvat do Kyjeva, aby tam jednala s ukrajinskou vládou o obnově Ukrajiny! Nechcete tam už zůstat?“ vzkázal Okamura směrem k vládě a protestující ho odměnili potleskem.

Opět zopakoval, že energetickou krizi bychom mohli bez problémů vyřešit. „Od jara říkáme vládě, aby zastropovala ceny. Vláda to neudělala, zaspali, jsou nekompetentní“, konstatoval Okamura dále. Lidé se bouřili a volali po demisi vlády, skandovali „hanba“. 

Tato servilní vláda leze do zadku Němcům a Bruselu. Můžeme mít levnou elektřinu, ale vláda se bojí. To samé s plynem – není jiná alternativa, než nasmlouvat plyn přímo v Rusku.

Lidé dávali svůj souhlas potleskem. „Nejsem proruský, proukrajinský, probruselský… pro nás je Česká republika na prvním místě“, připomněl s tím, že přímo s Ruskem jedná o plynu celá řada dalších evropských zemí.

Základní problém drahých energií je podle Okamury inflace, na předražených energiích podle něj vláda ale obrovsky vydělává. „Vláda má rekordní příjmy do státního rozpočtu. Je to smrtelná spirála, šílená situace. Stát také zdražuje na exekucích, parazituje na tom, je to státem posvěcená lichva. Je třeba udělat jasnou změnu v této republice.“

Je třeba zrušit systém, kdy chce stát vyždímat z občanů maximum – a pak přerozdělovat formou dávek, aby vás politici ovládali, zneužívali a vodili jako loutky. A kritizoval i to, že vláda odmítá zmrazení platů politiků. Upozornil také na zákon o České televizi, kterým chce vládní koalice dosadit pouze své radní, aby hlásali pouze jednu pravdu a jiné názory aby mohli perzekvovat. Fiala s Rakušanem vytvářejí nový cenzorský úřad, aby kdokoli, kdo má jiné názory na vládu, byl souzen, šikanován… tato vláda musí skončit!

Okamura apeloval na lidi, aby dál pomáhali všemi možnými způsoby vytvářet permanentní politický tlak: „Vládě klesají preference, má důvěru jen 20 % občanů České republiky. Přesto se tam pořád drží jako klíště. Snažme se, aby ve vládě vzniklo pnutí, musí se drolit zespoda, už to začíná. Je třeba být trpělivý a nepřestávat.“

Máme 28. říjen: Den vzniku samostatného Československého státu. Je to země i našich dětí. Chceme sebevědomou, suverénní, samostatnou a bohatou Českou republiku, kde se budou mít slušní lidé dobře! Musíme nám vrátit naši národní hrdost!

Současnou krizi nenazval ekonomickou, ale krizí politickou, krizí hodnot. Opřel se do předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové: „Když se podíváte na Pekarovou, která drze říká, že tu vláda není pro lidi a řešením energetické krize podle ní je vzít si dva svetry… když se sama vozí ve státním BMW za milióny a nechá si nosit jídlo pod stříbrným poklopem od osobního číšníka placeného z vašich daní…“ rozčílil se Okamura. Demonstrující na slova o Pekarové reagovali opět hučením a výkřiky „fuj“.

„Nebudeme ovce, nenecháme se ovládat. Bude velký tlak na svobodu a demokracii, to budou jedny z nejdůležitějších hodnot v následujícím období“, doplnil předseda hnutí SPD Tomio Okamura.

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *