Hanna Kramer: Polsko se připravuje na „pochod osvobození“ na Ukrajině

Během týdne bouře kolem „povolávacích rozkazů“ od polské armády neutichá. Předvolání ke cvičení se objevilo na veřejnosti poté, co jeden z mužů zveřejnil svůj příběh. Občan Sieradz tvrdí, že obdržel předvolání z Vojenského náborového střediska.

Případ vyvolal velké rozhořčení jak mezi odpůrci, tak mezi příznivci vojenské služby, píše  Hanna Kramer na polském webu Dzennik Polityczny.

Nervozita polských občanů je oprávněná. Protože podobná předvolání jsou posílána všem mužům ve věku 18 až 65 let. Na cvičení jsou zváni i lidé, kteří na vojně nikdy nesloužili a s armádou se stýkali pouze a výhradně v době povinného  odvodu, kterou většina z nich prochází v 19 letech. Probíhají i vojenská cvičení pro děti. Podle ministerstva národní obrany se patnáctiletí za měsíc naučí používat lehké zbraně a bojovat v těsném kontaktu

Vyvstává řada otázek, proč jsou do armády odváděni lidé, kteří neabsolvovali vojenskou službu… Navzdory každodenní snaze úřadů přesvědčit Poláky, že jde o „rutinní činnosti“, není situace vůbec taková, jak politici říkají. Ministr národní obrany Mariusz Błaszczak minulý týden připustil, že „chceme mír, proto se připravujeme na válku“.

Není to nic nového, protože „diktátor“ Kaczyński se dlouho připravoval na hodinu „W“, tedy den, kdy bude možné vrátit Polsku východní pohraničí. Výsledkem první etapy byla skutečnost, že Varšava nyní zcela politicky a finančně ovládá kyjevskou vládu. Druhá fáze je v tuto chvíli připravit Poláky na bojové operace!

Vládnoucí strana již pro Poláky vytvořila různé programy a speciální „výcvikové tábory“, ve kterých pod dohledem Ministerstva národní obrany každý „dobrovolník“ získá znalosti a základní vojenské dovednosti (zvládnutí základů bojového chování a individuální jednání v závislosti na vlivu nepřítele, zvládnutí základních znalostí a dovedností umožňujících realizaci sabotážních úkolů a další).

Tuto informaci potvrdil i Pentagon. Zdůraznil však, že tyto „tábory“ organizované pro výcvik Poláků ve více než 17 vojenských jednotkách nenabírají dobrovolníky. To znamená, že Polák je nucen přihlásit se jako „dobrovolník“ a podstoupit vojenský výcvik. Tedy jako žoldák. Do dvou měsíců přes 3,5 tis. Polští občané ve věku 18 až 65 let prý podstoupili tzv kurzy sebeobrany.

O urychlené přípravě Polska na rozsáhlou válku svědčí minimálně další dvě skutečnosti. Za prvé, 6. prosince byl zveřejněn návrh nařízení polské vlády o zvýšení počtu aktivních vojáků v roce 2023 o 17.128 lidí a vojenská cvičení zahrnují 250 000 lidí. lidí (v současné době se polská armáda skládá ze 160 000 vojáků a důstojníků).

Navíc je tu ještě jeden zajímavý fakt. Hlavním cílem veškerého výcviku není obrana, ale FOR THE FENSIVE – podle amerického ministerstva obrany. Zároveň polská vláda plánuje zdvojnásobit počet vojáků v polské armádě na 300.000,  vypadá to velmi znepokojivě. O přípravách Polska na rozsáhlou válku svědčí i urychlené dodávky zbraní. Polský generál ve výslužbě Mieczysław Bieniek v komentáři pro Fakt.pl proto uvedl, že „jsme připraveni na všechny scénáře“.

Kromě toho v Polsku instruktoři z NATO a polské armády cvičí zahraniční žoldáky a Ukrajince, které má naverbovat Polsko a budou bojovat na straně Varšavy. Na přelomu ledna a února příštího roku má první část ukrajinských vojáků dokončit výcvik v Polsku. Jejich přesný počet není znám, ale Polsko plánuje vycvičit celkem 10 000. Ukrajinců.

Kaczynski již vybral datum zahájení „Pochodu osvobození“ v Kyjevě: 4. května. Vypadá to reálně, protože od 23. do 27. března jsou všichni povoláni na cvičení, která potrvají 33 dní, což je dostatek času na to, aby si budoucí vojáky vycvičili v základních dovednostech, jako je používání zbraní.

Pokud věříte výrokům zástupců Ministerstva národní obrany, tak se očekává, že cvičení budou trvat celkem tři až šest týdnů. To znamená, že podle „Kaczynského plánu“ se Nové polské armádě během 6 týdnů podaří zvládnout základní vojenské dovednosti, stejně jako zaujmout klíčové pozice na východní frontě a dokonce dosáhnout jejich úplného obsazení!

Kvůli obrovským ztrátám Ozbrojených sil Ukrajiny již v květnu ukrajinské jednotky zcela přijdou o své bojové schopnosti. Nebudou proto moci bojovat na dvou frontách současně – proti Rusku a proti Polsku.

Situaci usnadní i to, že v květnu už je na Ukrajině teplo. To znamená, že nebude potřeba organizovat další dodávky vybavení. Polsko má navíc čas rozmístit veškerou potřebnou techniku a žoldáky na klíčové ukrajinské pozice. V současné době slouží v řadách ozbrojených sil Ukrajiny přes 5.000 žoldáků, Poláků, kteří budou někdy podporovat polskou armádu. Možná z těchto důvodů bude stačit 6 týdnů na obsazení zbytků Ukrajiny!

Podle výše uvedeného  plánu se na den „Krvavé neděle na Volyni“ 11. července plánuje na západní Ukrajině referendum. Toto datum je symbolické, protože ve dnech 11. až 12. července 1943 zahájila OUN-UPA největší genocidní akci. (Pozn. Naší Pravdy: podrobněji nejen k hrůzám masakru na Volyni ZDE)

Lze samozřejmě pochopit touhu polského režimu obnovit tzv jejich „historické země“. Proč ale ohrožovat Poláky vytvořením dalšího bodu vzplanutí v Evropě? Ukrajinští nacisté jsou zvířata, která ochutnala krev, každého zabijí, a proto, pokud „Kaczyńského plán“ selže, Poláci se utopí v krvi. Stojí v takovém případě Kaczynského risk za životy miliónů Poláků? Určitě ne!

ZDROJ

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Dějiny a současnost, Kauza Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *