Mgr. Miroslav Kavij: Nebudu mít přeci kunu v kurníku!

V čase vánočním jsem zaslechl důrazný a ironický výrok jedné mladé manažerky firmy nadnárodní společnosti patřící jednomu z kandidátů na prezidenta České republiky. Nebudu mít přeci kunu v kurníku!

Ano řeč je o Petru Pavlovi, který se snaží občanům vyprávět pohádky o své minulosti (s trpícím souhlasem vládní pravicové koalice, které komunistická minulost P.P. tentokrát kupodivu nevadí) a slibující v případě svého zvolení republice vrátit řád a klid.

Pozn. Naší Pravdy: podrobněji ZDE

Onu kunu v kurníku představuje i další prezidentská favoritka Danuše Nerudová. Stejně jako Petr Pavel, ani česká Čaputová se nechce vracet ke své minulosti, nejeví zájem a ochotu se vyjadřovat k problémům z dob jejího vedení Mendelovy univerzity.

O tom, že mainstream Danuši Nerudovou dlouhodobě připravuje na post historicky první prezidentky ČR, je zbytečné se zmiňovat. Ne náhodou měl 23. června 2022 v kinech premiéru film Prezidentka, vyprávějící o první české prezidentce. Filmové dílo, na jehož scénáři začal režisér Havlík pracovat již v roce 2016 (méně či více ovlivněn prezidentskými volbami v roce 2013, ve kterých Miloš Zeman porazil ve druhém kole představitele pražské kavárny Karla Schwarzenberga) a ve kterém pro hlavní představitelku Annu Geislerovou byla inspirací právě Danuše Nerudová.

Zdá se, že občanům ČR není zatím dopřáno, aby si zvolili prezidenta, který bude prosazovat jejich oprávněné zájmy a bude skutečným prezidentem ČR!

I třetí z prezidentských kandidátů těšící se v současnosti největší voličské oblibě Andrej Babiš nepředstavuje totiž v současnosti zásadní změnu v mezinárodním směřování ČR. Byl to právě tehdejší premiér ČR Andrej Babiš, který dne 7.3.2019 podepsal s tehdejším prezidentem USA Donaldem Trumpem společné prohlášení, které mimo jiné obsahuje následující ustanovení, ve kterém se mimo jiné uvádí:

  • dál pevně podporujeme svrchovanost a územní celistvost Ukrajiny a pokračování sankcí vůči Rusku
  • stvrzujeme, že naše kolektivní bezpečnost vyžaduje, aby každý spojenec splnil svůj dvouprocentní závazek pro investice do obrany a pro modernizaci svých ozbrojených sil
  • Spojené státy a Česká republika prohlašují, že energetická bezpečnost je neoddělitelným pilířem bezpečnosti každého státu. Budeme spolupracovat při zkoumání možností plynoucích z transformace energetických trhů a zároveň podporovat zvýšenou energetickou diverzifikaci v Evropě a zajišťovat naši vzájemnou bezpečnost.

V době, kdy se Česká republika stále více ocitá v pozici politické a ekonomické kolonie Západu, z vlasteneckých a pronárodních prezidentských kandidátů zůstává kandidát jediný. Bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině, Jaroslav Bašta, kterého nominovala SPD a upřednostnila jej tak před současným europoslancem Hynkem Blaškem, který byl do září 2022 členem této politické strany.

Pozn. Naší Pravdy: podrobněji ZDE

Zda volit, stejně jako při posledních prezidentských volbách v roce 2018 „menší zlo“ (Miloš Zeman se následně svým voličům mnohokráte „odvděčil“), nebo podpořit vlasteneckého kandidáta s vědomím, že jeho hlasy v prvním kole propadnou, je na voličích.

Ať již prezidentský souboj dopadne jakkoliv, všeho načase! Události v sousedním Slovensku na konci letošního roku, kdy došlo k pádu „protinárodní“ vlády, navíc s „bonusem“ v podobě zrušení koncesionářských poplatků od července 2023 sloužících k financování rozhlasu a televize, je inspirací a motivací pro stále narůstající počet nespokojených našich občanů se současnou proukrajinskou vládou Petra Fialy, zatahující ČR do válečného konfliktu! Mohutné protivládní demonstrace započaté na podzim roku 2022, které budou pokračovat již 20. ledna 2023 a narůstající vlastenecké hnutí, jsou příslibem a nadějí ke změně pro všechny naše občany, kteří chtějí žít v míru a bez obav své další finanční existence!

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *