Erik Best: Je Rakušan kavka, anebo komplic?

Prezident Petr Pavel v pátek vyzval občany, aby čtvrteční střelbu na Karlově univerzitě nezneužívali k politickým či jiným nevhodným účelům, a zdůraznil, že apeluje na všechny.

Na usměrnění ministra vnitra Víta Rakušana z hnutí STAN však už bylo pozdě. Ze situace se snaží vytěžit co nejvíce politického kapitálu. Martin Zvěřina z Lidových novin si kladl otázku, zda Rakušan slovo dezinformace zopakoval stokrát nebo tisíckrát, a přitom k tomu podle něj nebyl důvod. On to pan ministr vlastně nemyslí zle, žije jen v paranoidním světě, řekl Zvěřina.

Přitom je Rakušan předsedou politické strany, která má nejvíce skandálů. Nejde jen o kauzu Dozimetr, která se přibližuje k Hradu, ale také o pochybné energetické obchody ministra průmyslu Jozefa Síkely. Rakušanova paranoia pomáhá odvést pozornost od těchto závažných záležitostí. Velkou otázkou je, zda je Rakušan komplicem, anebo pouhou kavkou, kterou k rozdmýchávání paranoie vybízejí ti, kteří mají co skrývat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *