Erik Best: Zákazník je… Čech

V angličtině je zákazník králem, alespoň teoreticky. V češtině je zákazník náš pán. Čeští zákazníci jsou ale od toho, aby se s nimi dalo pohrávat a balamutit je, protože nedodržují ani nejzákladnější formy sebeobrany.

Jak může společnost se sebeúctou dopustit, aby hlavní lobbista velkých obchodních řetězců se zahraničními vlastníky, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza, působil zároveň jako poradce ministra průmyslu a obchodu (Jozef Síkela za STAN), jež je zodpovědný za jmenování šéfa agentury (ČOI), která má sledovat a kontrolovat obchodní praktiky právě těch samých maloobchodních prodejců?

Lidl v tomto týdnu inzeruje snížení cen o 6 % u více než 1000 produktů, ale Právo dnes informovalo, že Lidl některé ceny na konci loňského roku zvýšil, aby je pak letos vrátil na původní úroveň. S Prouzou jako jednou ze svých veřejných tváří si Lidl zjevně myslí, že mu to projde, protože zákazník je… Čech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *