Carlson for viceprezident?

Rozhovor amerického novináře Tuckera Carlsona s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, který bude zveřejněn v pátek 9. února v 00:00 našeho času) sice vzbuzuje obří pozornost sám o sobě, ale podle některých analytiků má i druhý smysl.

Carlson byl již dříve tipován jako budoucí viceprezident v Bílém domě, pokud by Donald Trump vyhrál volby. Syn Donalda Trumpa, jeho jmenovec, který se aktivně podílí na předvolební kampani svého otce, před pár dny řekl, že Carlsonova kandidatura na post budoucího viceprezidenta je „na stole“.

Donald Trump Jr.

Trumpovo budoucí prezidentství už není jen fata morgána, ale stává se velmi reálným. Nahrává tomu i skutečnost, že Joe Biden stále méně dokáže koordinovat své myšlenky a slova a často i pohyb v prostoru. V zahraniční politice nezvládá v Kongresu dvě hlavní fronty, ukrajinskou a blízkovýchodní. Na domácí scéně pak z něho při řešení událostí na texasko-mexické hranici udělal Texas statistu.

Tuckerova cesta k Putinovi nemusí tedy mít pouze mediální charakter. Může také jít o vzájemné informování a testování Kremlu a budoucího osazenstva Bílého domu.

Jistě není bez zajímavosti, že ve Spojených státech se již prodávají obligátní trička a vlajky „Trump-Carlson-2024“. Stále více lidí věří, a zřejmě nejen v USA, že Donald Trump, by jako prezident USA přispěl k likvidaci rizik vypuknutí globálního konfliktu. A nyní také, že by to mohlo být s případnou pomocí Tuckera Carlsona.

Gustav Svoboda

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *