JUDr. Jiří Vyvadil: Pánové Trump a Putin se navzájem škádlí a chytře trollují…

Od Politica až po místní noviny je zaznamenán nejdříve trolling Putina a na něj vzápětí navazující přebíjení Trumpem.

To posouvá dosavadní vyznění dvouhodinového rozhovoru Putina s moderátorem Tuckerем Carlsonem v přímý opak svého vyznění.

A zatím to vypadá, že to sdělovací prostředky ihned převzaly, ale neví si s tím rady.

Nejdříve Putin v rozhovoru s novinářem kanálu Rossija-1 Pavlem Zarubinem odpovídal na dotaz, kdo je pro Rusko lepší, zda demokrat Biden, nebo republikán Trump a odpověděl kategoricky, že Biden a zdůvodnil to tak, že je to zkušenější, předvídatelnější člověk, politik staré školy.

V situaci, kdy Biden navenek trvale vykazuje příznaky demence, je to velice vtipné. Ale navenek i pro protiputinovské novináře složitě napadnutelné, protože konstatovat, že se Putin Bidenovi vysmívá, je pro progresivistické novináře prostě tabu…

Ovšem Trump také zabodoval, když naopak označil Putinův názor, že Biden je ruským preferovaným vůdcem USA, za kompliment a dodal:

Spousta lidí řekne, že je to velmi špatné. Vůbec ne – to je dobře. Trump se chlubil, že „zastavil Nord Stream 2“. Věří, že Putin jmenoval Bidena, protože by „dal všechno, včetně Ukrajiny, jako dárek“. 

Ať tak či onak, je fajn, že si současný ruský prezident a zřejmě i budoucí, ale i možný americký prezident, umí věci vzít s nadhledem, což se Bidenovi s jeho trvalými záchvaty zuřivosti či amnesie či prostorových problémů. rozhodně nedaří.

Řekl bych, že si s oběma ještě užijeme. A to je dobře. Ti dva by rozhodně nepodporovali současné válečnické šílenství… Asi tak…

Příspěvek byl publikován v rubrice Glosy, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *