MÁJOVÉ POSELSTVÍ MÍRU aneb BUĎ PRÁCI ČEST!

Milí přátelé míru,
lidé lásky a spravedlivé společnosti,

Soudružky a Soudruzi!

Přeji Vám krásný, sváteční májový čas,
a zdravím Vás naším pozdravem:

„Buď práci čest!“

My, lidé levicového srdce si význam práce dobře uvědomujeme. A víme, jaké to je o práci přijít, práci ztratit či jaké to je se dennodenně bát, že o práci přijdeme, anebo že o ni budeme někým připraveni.

První máj coby Svátek Práce je především symbol. Jedná se však o symbol, který se dotýká našich každodenních životů v celé šíři, symbol cenný a nenahraditelný.

Ztratí-li člověk práci, zhroutí se mu často rodina, mnohdy to ohrozí partnerský vztah a třeba také bydlení, neboť člověk bez práce ani nezaplatí nájem a nemůže tak prožívat plnohodnotný, autonomní a šťastný život.

Nezaměstnanost je totiž ze všeho nejvíc ponížením lidské důstojnosti. A člověk, jehož lidská důstojnost je ponížena, citově i materiálně strádá. Člověk zbavený naplnění potřeby společenského uznání je vlastně okraden o svá lidská práva.

Sociální práva jsou totiž také nedílnou součástí lidských práv, ale polistopadový režim nás o ně 34 let soustavně připravuje. Mít zaručené právo na práci, dle mého názoru, by mělo být právem ústavně zakotveným, stejně tak jako právo na dostupnou zdravotní péči, právo na bezplatné školství či právo na důstojné bydlení.

Na druhé straně nestačí pouze práci mít. Je výsadou a bytostným úkolem radikální levice zajistit pracujícím takové zaměstnání, jež bude realizováno v podmínkách lidských a důstojných. Dostat za svou práci adekvátní plnohodnotnou odměnu a nezažívat diskriminaci, útisk, bossing a nespravedlnost. Dříve samozřejmost, nyní často už jen utopie…

Současné pravicové vlády postupně ukrajují ze všech sociálních vymožeností a vrcholem jejich asociální politiky je prosadit výpověď pro zaměstnance bez udání důvodů ze strany zaměstnavatele. Namísto hrdých a šťastných zaměstnanců chtějí zaměstnance bojácné, ohebné, vydíratelné.

Oni tomu říkají „zbavit se reliktů socialismu“, ale já tomu říkám okrást lidi této země o tato tvrdě vybojovaná sociální práva! Zůstává naší povinností vůči našim předkům a odpovědností vzhledem k našim dětem a vnoučatům veliký úkol současnosti – znovu polít živou vodou obsah pojmu levice, a to zejména levice vlastenecké a levice radikální. 

Naštěstí se lidé levicových a vlasteneckých hodnot spojují, např. již nyní ve volbách do evropského parlamentu. V koalici, která jasně říká těm 34 letům destrukce: „STAČILO!“.

My, lidé usilující o důstojný život pro všechny lidské bytosti bez rozdílu, jsme zformulovali jasný a čitelný program do evropských a posléze i krajských voleb, a to pod hlavičkou, kterou jsem zde již zmínil, a která by měla být pro Vás, vážení a milí voliči, takovým volebním kompasem. Pojďme společně věci změnit a zvolme koalici s názvem STAČILO! 

Na závěr svého příspěvku se moc rád a něžně dotknu i druhého symbolu měsíce května, jemuž je věnován sváteční prvomájový den. Tím není nic menšího než Láska. Právě láska k bližnímu člověku představuje alfu a omegu našich životů. Láska zcela konkrétní, ke konkrétnímu člověku. Tam, kde nemá láska churavět, tam musí hřát Světlo naděje.

My, lidé levicových srdcí tu naději pro přežití lidstva spatřujeme v systému, jakým může být jedině a pouze SOCIALISMUS. Pouze socialistický společenský systém totiž umožňuje civilizační přežití bez uměle vyvolávaných ekonomických krizí, bez záměrně vyprovokovávaných proxy válečných konfliktů a bez rizik termonukleárních katastrof.

A tím se dostávám i k třetímu symbolu tohoto krásného jarního měsíce – symbolu Míru, a tudíž osvobození od válečnického zla korporátního fašismu.

Jen život v míru a v socialismu přeje skutečné mezilidské lásce, naplněnému životu, ekonomické svobodě, rovnosti a bratrství.

Milí přátelé míru a socialismu,

záleží jen na nás, v jakém světě budeme žít. Jak budeme žít, zda vůbec (?)…

Zda nás agresivní pakt NATO zavleče do bratrovražedné imperiální války v zájmu cizích nadnárodních korporací, nebo zda už tomu kapitalistickému zlu dáme jednoznačně červenou kartu a zda dokážeme u voleb vystavit kapitalistům účet za těch 34 let a říct dostatečně nahlas: STAČILO!

Pojďme si slíbit, že pro změnu systému, která je díky probíhajícím světovým procesům již relativně blízko, vykonáme maximum možného, co je v našich silách!
Jen si musíme všichni společně říct, že PRÁVĚ NÁŠ HLAS BUDE TÍM, KTERÝ TO ROZHODNE!

Moc Vás prosím, přijďte k volbám. 

Dejme šanci míru…
 
DÍKY VÁM VŠEM!
Čest práci!

Mgr. Marek ADAM
místopředseda JČ KV KSČM


Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Pozvánky se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *