Srbský tenista Novak Djokovič: Jak NATO v roce 1999 bombardovalo můj domov

Novak Djokovič je známý jako odpůrce systému. I to byl důvod proč si nenechal aplikovat vnucované genové injekce a dokonce si ani nezajistil falešné potvrzení jako mnoho jiných.

Raději se vzdal i některých zápasů v zemích, kde požadovali platný covid pas. Tato zásadovost má jasné pozadí, které ho naučilo nedůvěřovat politice těch, kdo vedou svět a jeho rodnou zemi dovedli do války, kterou on sám jako dítě zažil.

V roce 1999 žil s rodinou ve druhém patře bělehradského bytu. Tehdy na vlastní kůži zažil, jak vypadá agresivní politika NATO.

„Málem jsme zase usnuli, když najednou došlo k obrovskému výbuchu. Moje matka vyskočila, praštila se hlavou o topení a omdlela. Plakali jsme kvůli bombám a protože máma nereagovala. Nevěděli jsme, co se děje.“ To řekl špičkový tenista Novak Djokovič v rozhovoru s Grahamem Bensingerem.

Když jeho matka nabyla vědomí, rodina rychle opustila dům. Nebylo tam pouliční osvětlení, vše bylo zavřené. Výbuchy byly tak hlasité, že se vzájemně ani neslyšeli, když na sebe křičeli. Djokovič zakopl a upadl. Vzhlédl a uviděl stealth – letadlo shazující bomby a otřásající zemí pod jeho nohama.

To je samozřejmě jeden z nejtraumatičtějších zážitků, které jsem v dětství zažil. Jak je možné, že velké země společně bombardují tak malé země, bezmocné lidi v ulicích a všechno ničí? Nemohl jsem to pochopit.

Toto je nejvyšší krutost, trval na svém a dodal, že ho to velmi rozzlobilo, stejně jako všechny ostatní občany Srbska. Ale pracoval jsem na sobě a na těch emocích, abych odpustil, protože odpouštět musíš. Láska je odpuštění. A to je moje životní filozofie, dodal Djokovič.

NATO bombardovalo suverénní zemi a proti civilistům použilo kazetové bomby a ochuzený uran. Říkalo se tomu „humanitární bombardování.“ Akce NATO v zemích jako Afghánistán, Jugoslávie, Irák a Libye ukazují, že nejde o obrannou alianci. NATO 78 dní shazovalo bomby na Jugoslávii, zabilo přes 2000 civilistů a vysídlilo 250 000 lidí…

Slovanka

Příspěvek byl publikován v rubrice Politika, Rozhovory. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *