Banky zavřely účty Nigelu Farageovi, prý ho chtějí vyhnat z Británie

Britskému euroskeptikovi Nigelu Farageovi byly uzavřeny jeho bankovní účty, podle něj se jedná o pomstu za brexit: Organizace se mě snaží vytlačit z Velké Británie uzavřením mých bankovních účtů.

Nebylo mi poskytnuto žádné vysvětlení, proč se tak stalo, a ani možnost odvolání. Jedná se o vážnou politickou perzekuci na té nejvyšší úrovni našeho systému. Když to mohou udělat mně, mohou to udělat i vám.

Svět korporací mi nikdy neodpustí, cituje Farage web listu The Independent. Vědí, kdybych neudělal to, co jsem udělal… nikdy by nebylo referendum, řekl Farage a dodal, že život v Británii se stává zcela nežitelným. Farage byl jedním z nejvýraznějších zastánců brexitu a založil euroskeptickou politickou stranu Reform UK.

Farage tvrdí, že bankovní skupina, jejíž služby využívá 43 let, mu před dvěma měsíci zatelefonovala a oznámila mu, že uzavře jeho účty. O jakou banku se jedná, neupřesnil. Popsal ji pouze jako „dceřinou společnost velké bankovní skupiny s velmi prestižním jménem“ a „zatím“ ji ještě jmenovat nebude.

Zastánce brexitu uvedl, že prezident banky tvrdí, že se jedná o „komerční rozhodnutí, Farage je však přesvědčený, že se jedná o „vážnou politickou perzekuci“. V šestiminutovém videu, které zveřejnil na sociálních sítích, osočil britské banky z pomsty. Podle něj jsou „součástí velkých korporátních struktur, které si nepřály, aby došlo k brexitu“. Dodal, že dalších sedm bank mu odepřelo osobní a obchodní účty.

Bez bankovních účtů má Farage pocit, že neexistuje. Řekl, že může zpracovávat platby s pomocí finanční technologické firmy, ale nebude mít přístup k debetní kartě, úročení svých vkladů nebo k hypotéce. Ve skutečnosti nebudu schopen existovat a fungovat v moderní Británii 21. století, prohlásil. Začínám si myslet, že život ve Spojeném království se nyní možná stává naprosto nesnesitelným kvůli míře předsudků vůči mně.

Farage uvažoval o dalších důvodech, proč mu byly zrušen účet. Jedním z nich je jeho zařazení do kategorie „politicky exponované osoby“, což bankám zvyšuje náklady. Třetí důvod, před několika měsíci v Dolní sněmovně Sir Chris Bryant… řekl s využitím parlamentních výsad, že jsem dostal velké sumy peněz přímo od ruské vlády. Pravdou je, že jsem nedostal ani cent od žádného zdroje, který by byl dokonce napojen na Rusko.

Farage je nyní televizním hlasatelem na nové stanici GB News a čestným předsedou euroskeptické strany Reform UK (dříve Brexit party). Údajně zvažuje návrat do politiky po zprávách z loňského listopadu, že současný premiér Rishi Sunak plánuje dohodu s Evropskou unií „ve švýcarském stylu“. Z toho Farage zuří a označuje to za „zaprodání se“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *