Václav Danda: Ještě jste nepochopili, na co se Rusko připravuje a jaký je hlavní smysl Surovikinovy nové funkce

Václav Danda přináší zajímavé informace o přeskupování sil v ruské armádě, která se připravuje na dlouhotrvající válku s NATO, ve které se stále vyčerpanější Západ bude snažit přenést bojové operace na Ruské území.

Ruský generál Sergej Surovikin s prezidentem Vladimírem Putinem

 
Surovikin, který je známý pod přezdívkou „generál Armageddon“, bude nyní koordinovat záležitosti protivzdušné obrany v rámci rady ministerstva obrany Společenství nezávislých států (SNS). Tato informace byla potvrzena na oficiálních stránkách ruského ministerstva obrany dne 28. srpna 2023.

Kdo kapituluje?

Hodně lidí stále nechápe pravou podstatu událostí, které se dějí, nebo ji špatně hodnotí. Proto neustále slyšíme o Putinově pomalosti a nerozhodnosti. Někteří lidé skutečně nechápou skutečný význam toho, co se děje. To, co se děje, bychom neměli považovat za nějaký lokální konflikt na území sousedního státu. Ve skutečnosti vidíme konfrontaci mezi kolektivním Západem na jedné straně a Ruskem na straně druhé.

A musíme pochopit, že tento konflikt neskončí remízou. Rozhodně skončí vítězstvím jedné ze stran. Jiné možnosti neexistují. Žádné mírové rozhovory, možné i principiálně nemožné, by nikoho neměly zmást. Pokud k nim dojde, budou mít pouze dva významy. Buď to bude přestávka na přeskupení sil a další přípravy. Nebo to bude něčí kapitulace. A znovu opakuji, že mluvíme o kolektivním Západu a Rusku.

K případné pauze se nyní přistupuje různě. A je třeba si uvědomit, že hlavní není samotná pauza, ale její podmínky a to, jak ji každá strana využije. Takže jak Západ, tak Rusko mohou pro sebe získat pozitivní momenty a je nepravděpodobné, že Kolektivní pad (pod velmi případnou zkratkou KoZa) ji využije lépe než Rusko.

Jde o „průlom“ uvnitř Ruska

V konfrontaci zatím jednoznačně vítězí Rusko. Vítězství to nejsou jen území. Hlavní je něco jiného. Jak vyčerpané jsou zdroje jednotlivých stran. A zde zdroje Ruska nejenže nejsou vyčerpány, ale každý měsíc se zvyšují. V této době zdroje Západu slábnou, přestože už Ukrajině dal téměř vše, co mohl. Nyní jim zbývá poslední argument v podobě F-16.

Tento argument není tak důležitý pro vlastní operaci, ale může být nebezpečný pro bezpečnost Ruska. Vždyť hlavním úkolem těchto dodávek bude zajistit schopnost úderu raketami dlouhého doletu. A je třeba si uvědomit, že jde o poslední „argument“ Západu. Pokud nezabere, zbývají dvě možnosti. Buď otevřený vstup do konfliktu, nebo kapitulace za podmínek Ruska.

Je však důležité pochopit, že tento krok není zaměřen na samotný prostor bojů. Při vší “úctě” k F-16 tento zastaralý model nezpůsobí významnou změnu v poměru sil. Cíl je zde zcela jiný. V kombinaci s prohlášeními Kyjeva o přípravě téměř 200 tisíc bezpilotních letounů je snadné odhadnout, jaké jsou hlavní cíle Západu. Nepotřebují průlom na bojovém poli, potřebují průlom uvnitř Ruska. Velmi dobře chápou, že jen tak mohou dosáhnout vítězství.

Nejde o volby v Americe, ale v Rusku

Jejich plán je velmi jednoduchý. Provést údery na ruském území tak, aby měly široký ohlas ve veřejnosti. A to nejen mediální, ale i takříkajíc přirozenou, naturální. Kalkulují s tím, že pokud se Rusové žijící na poměrně velkém území země budou najednou cítit nechráněni, povede to, když ne k přímým nepokojům, tak alespoň k problémům pro Putina v prezidentských volbách.

Člověk tedy nemusí být velký vizionář, aby předpokládal, že hlavní úder přijde v období před ruskými prezidentskými volbami (březen 2024). A za tímto účelem nyní na Západě probíhají přípravné práce.

Ale Rusko a jeho vedení to chápe naprosto přesně. Proto se na to připravují všemi možnými způsoby. I Šojguovo prohlášení během inspekce obranných závodů o nutnosti vybudovat množství radarů, o tom hovoří. Ostatně radary se týkají spíše obrany.

Surovikinova obranná linie na nebi

No a hlavním krokem v přípravě země na odražení této provokace bylo jmenování generála Surovikina do funkce šéfa koordinačního výboru pro protivzdušnou obranu při Radě ministerstva obrany SNS. A je třeba si uvědomit, že tento krok je absolutně logický.

Generál Surovikin se již projevil jako mistr v budování pozemní obrany. Takzvaná “Surovikinova linie” se stala nepřekonatelnou překážkou pro ukrajinské jednotky. A to není jen názor ruských publicistů a vojenských expertů. Téměř všichni západní odborníci to říkají jednohlasně.

Nyní nastal čas vytvořit podobnou obranu na obloze, která by Rusko chránila před útokem Západu. Ale nejpozoruhodnější na tom je, že mluvíme o koordinaci prostředků protivzdušné obrany nejen Ruska, ale i celého SNS. Zjednodušeně řečeno, zapojeny budou všechny prostředky protivzdušné obrany, které se nacházejí na území zemí SNS (samozřejmě těch co jsou členy Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti). Především však samozřejmě hovoříme o Bělorusku. Koneckonců právě z tohoto směru by v Rusku měli očekávat největší ohrožení jeho území, což nedávné události v Pskově jen potvrdily.

Generál Armagedon může přijít ke slovu i jinak

Surovikin má tedy ještě dost času, aby vše zorganizoval na patřičné úrovni. Není třeba pochybovat o jeho schopnostech. A pokud budou podpořeny potřebnými dodávkami prostředků protivzdušné obrany a radarů, pak bude nepřítel čelit témuž, co nyní vidíme na zemi.

Pro Rusko je velmi důležité, aby nedovolilo Západu uskutečnit plán cílený především na ruské občany. Půjde mu především o to, aby podlehli panice. Neexistuje plot bez děr a žádný systém protivzdušné obrany není stoprocentně účinný. Takže k nějakým potížím klidně může dojít.

A zde je pro Rusko správná reakce na takové možné události neméně tak důležitá, jako i práce ruského vojensko-průmyslového komplexu a Surovikina samotného.

ZDROJ


Pozn. Naší Pravdy:

Autor nezmínil ještě jednu okolnost, avšak naprosto zásadní okolnost, tj. ekonomiku RF, která je politikou ruské Centrobanky pod vedením její ředitelky a ruské zrádkyně č. 1 Elvíry Nabiullinové doslova ruinována až do základů.

Otázka: může se Rusko ubránit Západu, když jeho ekonomika je koloniálního charakteru, tedy v závislosti na amer. dolaru a FEDu, tedy v závislosti na MMF a Světové bance? Podrobněji ZDE.

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Kauza Ukrajina, Z Ruska se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *