Dodnes nevysvětlený a největší zázrak 20. století, který spatřilo ve Fátimě dne 13. října 1917 až 70 tisíc lidí (+video)

Fátimský zázrak:
Byl za Pannu Marii
zaměněn mimozemšťan?

Tento název nese článek v ruském tisku, jenž byl zveřejněn před více než 16 lety, přesněji, dne 1. června 2007.

A protože není zcela od věci, navíc, nebyl v českém tisku nikdy publikován, dovolíme si nabídnout jeho plné znění i našim čtenářům.

Mnoho odborníků je přesvědčeno, že v roce 1917 ve Fatimě desítky tisíc lidí pozorovaly zjevení nikoli Panny Marie, ale UFO.

13. října 2023 uplynulo 106 let od událostí, které katolická církev považuje za téměř nejzázračnější v celém dvacátém století. Podle klasického výkladu pak Svatá Panna Maria několikrát sestoupila z nebe na Zemi a mluvila s lidmi.

První „setkání“ v onom osudovém roce 1917 se uskutečnilo 13. května, poslední pak 13. října. Jak předem slíbila, 13. října „Panna Marie“ vykonala zázrak. Pozorovalo ho asi 70 tisíc lidí, kteří se shromáždili v údolí poblíž portugalského města Fátima. Podle vzpomínek očitých svědků, později je zveřejnily portugalské noviny, nad davem kroužil obrovský kotouč, který zářil jako Slunce.

Mimochodem, pamětníky byli i velmi vzdělaní lidé, například profesor na univerzitě v Coimbře Almeida Garrett. Zanechal velmi podrobný popis toho, co se stalo, a není důvod mu nevěřit.

Ten den pršelo. Ale když se objevil světelný kotouč, mokré oblečení lidí rychle uschlo. Již v naší době profesor Fina d’Armada a ufolog Joachim Fernandez zmapovali místa, kde stáli očití svědci a byli šokováni: všichni lidé, kteří pocítili tepelný efekt, stáli podél úzkého zakřiveného pásu o šířce 70 metrů, jenž procházel dále po poli, na němž davy lidí stály. Mimo tento pás zůstali lidé mokří.

Avšak dopad na techniku byl pociťován mnohem více. Všechna auta poblíž Fátimy se zastavila, jak se často stává v přítomnosti UFO. Dva učitelé z nedaleké univerzity pak měli ještě větší smůlu: když se jejich auto blížilo k Cova da Iria, vzplál v nich motor. Příčinu požáru se mužům nepodařilo zjistit: vše bylo totiž v pořádku, žádné poruchy v chodu motoru nalezeny nebyly. Nějakým způsobem uhasili plamen a jeli dál. Jenže po pár kilometrech se čelní sklo rozbilo na tisíce úlomků a kapota byla úplně utržená. Šokovaní řidiči se nemohli dostat do Cova da Iria a usoudili, že to byl Boží trest za pochybování o realitě „zázraku“.

Fina d’Armada a Fernandez porovnávají tento příběh, publikovaný v novinách Liberdade ze dne 20. října 1917, s novějšími pozorováními UFO. Například v listopadu 1957, když obrovský objekt přeletěl v Provence nad autem, vzplál mu motor. Existují i ​​případy, kdy byla čelní skla zničena v přítomnosti UFO, ale utržená kapota zůstává něčím jedinečným.

Další případ se týkal „známého mechanika“ ze Santarému. Právě opustil Fátimu, když „auto náhle zastavilo, ačkoliv jeho motor běžel. Na okamžik jsem měl pocit, jako by se přední část auta zvedala ze země, ale pak se auto zase dalo do pohybu„.

Na druhý den mechanik rozebral motor a nic podezřelého však nenašel. Ale auto nešlo nastartovat. Až o 15 dní později začal motor fungovat stejně podivným způsobem. Sám mechanik a jeho přátelé to považovali za „varování od Panny Marie“.

Vyšetřování Dr. D’Armady

Po prostudování svědectví stovky očitých svědků Fina d’Armada odhadla, že 78 % z nich si myslelo, že to, co viděli, bylo Slunce nebo Slunci podobné, zatímco 13 % uvedlo, že předmět má tvar disku. Korespondent novin O Seculo Avelino de Almeida napsal, že to bylo „jako talíř matného stříbra“. Zdá se, že kromě disku („slunce“) byla 13. října na obloze další UFO. Dopis zaslaný do novin Correio da Beira a zveřejněný 10. listopadu 1917 popisuje „stříbrnou kouli“, která se točila v oblacích. To se stalo třikrát, napsala paní Jota, v intervalech asi 3 až 4 minut. Tento jev považovala za „zkoušku nebo předehru“ pro pohyby Slunce!

Někteří z lidí shromážděných ve Fátimě viděli lidské postavy vedle nebo uvnitř „slunce“. Lucia také během oficiálního církevního průzkumu uvedla, že viděla svatého Josefa stát nalevo od Slunce. V rozhovoru, který Lucia poskytla jen o několik dní později, však řekla pouze to, že viděla „postavu jako muž vedle slunce“. Zároveň řekla redaktorovi deníku O Messaggero: „Nerozlišovala jsem jasně, spíš se mi zdálo, že vidím tvář muže a dítěte.“ O mnoho let později zašla mnohem dále a řekla, že si není úplně jistá, ale postavy v ní vyvolávaly dojem, že jde o Josefa a malého Ježíše.

Časopis Republica také napsal, že několik diváků „vidělo postavu Panny v záři sluneční koule“. Antonio Vieira Amado z Alquedo da Serra „řekl, že viděl slunce velmi jasně a byly v něm tři postavy“.

Jediná dochovaná fotografie pořízená během „slunečního zázraku“ není příliš kvalitní. Ukazuje však dvě svítící tělesa najednou – zřejmě UFO a skutečné Slunce, skryté za mraky a jakousi oponou vytvořenou v atmosféře. Co přesně zablokovalo Slunce a snížilo teplotu během fenoménu Panny, se nyní pravděpodobně nedozvíme.

„Tajemství Fátimy“

Lucia (vlevo), vpravo Francisco a Jacinta.

Dvě děti, Francisco a Jacinta, brzy zemřely na španělskou chřipku, chřipkovou epidemii, která vyhladila milióny lidí. Lucia tomuto osudu unikla, ale opravdu jí nemůžete závidět: strávila dlouhý život v klášteře. Postupem času začaly příběhy o tom, co viděla v roce 1917, získávat stále barvitější rysy. V době, kdy Lucia začala psát své paměti, byly nesrovnalosti s jejími vlastními příběhy v letech 1917 a 1923 obrovské. Počet vizí a „zjevení“ v pamětech se téměř zdvojnásobil. Co patří konkrétně jí a co patří zbožným redaktorům, se dnes už zjistit nedá. (Pozn. Naší Pravdy: podrobněji k fenoménu Fátima ZDE)

V dopise knězi Gonçalvesovi se Lucia zmínila o cenzuře, kterou procházejí všechny její dopisy:

Už dlouho jsem vám chtěla napsat, ale mnoho věcí mi v tom bránilo. Hlavní byla cenzura. Psaní bez toho, aby bylo řečeno, co by se mělo říci, mi připadalo jako ztráta času, ale psát to pod cenzurou bylo nemožné.

Sestra Lucia zemřela 13. února 2005 ve věku 97 let a až do své smrti zapisovala nová „zjevení Panny Marie“. Dokonce ani karmelitánky už nevěřily, že komunikuje s někým jiným, než se svým přehnaným já, které během let vyrostlo v uctívání a zbožňování.

Uctívání… mimozemšťanů?

Nyní Fátimu navštěvují milióny poutníků, kteří proměnili zbídačenou vesnici na velkolepý komplex chrámů a paláců. To přináší místní církvi roční příjem 55-60 miliónů dolarů, výnosy z prodeje všemožných relikvií. Je jasné, že Vatikán nepotřebuje výzkum, který by mohl podkopat katolickou verzi událostí, ale důkazy zaznamenané v roce 1917 už nemohly být skryty.

„Panna Marie může být oblečená ve zlatě a oslnivě se na děti usmívat, ale technologie, kterou „ona“ používá, je k nerozeznání od té, kterou používají bohové a bohyně jiných národů a dialektů“, poznamenal ufolog Jacques Vallee. Je také k nerozeznání od technologie doprovázející fenomén UFO.

Incident ve Fátimě by měl být považován za ufologický, říká španělský ufolog Chris Obek. Většina nedorozumění vznikla z pozdějších spisů hlavních očitých svědků, které byly silně ovlivněny katolickou církví a ta je následně upravila. Když děti 13. května 1917 vyprávěly o svém setkání, ani neřekly, že viděly Pannu Marii, a už vůbec tomu nepřikládaly náboženský význam… a tak se ukazuje, že všechna pozorování od června až po říjen 1917 má typické vlastnosti pozorování UFO.

– NÁZORY SKEPTIKŮ –

Co to tedy bylo?

Mnich Serafim Rose

Katolíci jsou přesvědčeni, že „zázrak ve Fátimě“ je božský fenomén. Ortodoxní duchovní, kteří tyto události studovali, například mnich Serafim Rose a mnich Makarij (Petanov), autor knihy „Duchovní tkanina fátimských zjevení“, je naopak považují za dílo démonů.

Postoj ufologů je také jasný: mimozemšťané. Ale co ateista, který také nemá žádné důkazy o tom, že by Zemi navštívili mimozemšťané?

Budeme-li se spoléhat pouze na nezpochybnitelná fakta, ukáže se, že v roce 1917 se šest měsíců po sobě a pokaždé 13. (!) odehrávaly na obloze u Fátimy určité atmosférické události, pro které dodnes neexistují žádná vysvětlení.

Existuje pouze jedna verze:

Ve zprávě britského ministerstva obrany odtajněné v roce 2006 o studiu povahy UFO vědečtí experti předložili verzi, že se někdy v zemské atmosféře objevují plazmatické sraženiny (viz týdeník „Komsomolská Pravda“ ze dnů 14. a 21. července, 3. а 10. srpna 2006).

Povaha a důvody jejich vzhledu jsou vědcům stále neznámé. Ale moderní veřejnost zaměňuje tuto plazmu za UFO. Možná se něco podobného stalo ve Fátimě. Pravda, i tato verze má slabé místo. Jak se mohlo stát, že se tyto přírodní jevy opakovaly po dobu šesti měsíců vždy 13. dne v měsíci?

Pozn. Naší Pravdy: 13. května 1981 na papeže střílel na Svatopetrském náměstí v Římě Turek Mehmet Ali Ağca, aby ho tak těžce zranil. Tato událost Pannou Marií byla dětem popsána 13. května 1917, tedy přesně na den o 64 roky dříve. Tedy i sám útok na papeže se udál opět ve 13. dni měsíce.

Obecně platí, že příběh „fátimského zázraku“ stále nebyl vyřešen.

ZDROJ (překlad Naše Pravda)

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Dějiny a současnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *