Jestli fakta odporují teorii, je potřeba změnit teorii a ne fakta

Již řadu let studuji Koncepci společné bezpečnosti a připadá mi to, že jsem stále na začátku a nebere to konce. Možná už můj stárnoucí mozek nepracuje tak jako za mlada, možná to je tak obsáhlé téma, že je to studium na celý život.

Každopádně KSB považuji za školu pro život a pro duši.

Kdybych vědomosti v ní sepsané měl na prahu dospělosti, nikdy bych se nemohl dopustit ve svém životě těch mnoha chyb jak vůči svému okolí, tak vůči své rodině a i vůči sobě samému. Jak o tom přesvědčit své potomky? Asi nijak. Budou muset šlapat na stejné hrábě jako jsem šlapal já. V současné době považuji KSB za to nejdůležitější co mám. Nedávno jsem na téma KSB napsal tento stručný článek nebo např. zde.

Vedle studia KSB se ale také zabývám, a to už spíš pro zábavu, alternativní historií v podání Andreje Skljarova a skupiny alternativních vědců, kterou založil (Laboratoř alternativní historie). Krátké video, které objasňuje hlavní jejich směr bádání, je zde:

A několik nejzajímavějších videí z jejich expedic po celém světě je zde. LAI vznikla kolem roku 2003 a od té doby do sebe nasála několik desítek nadšenců, vědců převážně technického vzdělání. Od r. 2004 jezdí po celém světě a dokumentuje stopy, které po sobě zanechala nějaká vysoce rozvinutá (v technickém slova smyslu) civilizace, která v hluboké minulosti žila na naší planetě, jejíž technologie v mnohém převyšovaly naše současné, a kterou naši předkové ve svých legendách a pověstech nazývali bohy. A o této civilizaci my nevíme vůbec nic a akademická věda její existenci tvrdošíjně odmítá.

Tady bych doplnil citát Andreje Skljarova z názvu článku, „Jestli fakta odporují teorii, je potřeba změnit teorii a ne fakta“.

Z těchto expedic udělala LAI seriál více než 20 hodin filmů s názvem „Zapovězené kapitoly“ historie a mnoho dalších filmů a přednášek.

My žijeme v davo-„elitární“ společnosti a v té je „dav sešlost lidí, žijících podle tradic a přebírajících názory autorit“. Pro mě je jednou z nejvyšších autorit kolektiv profesorů, který sepsal knihy KSB. V těchto knihách je několik odkazů na badatelskou práci Andreje Skljarova a LAI. To je pro mě dostatečným argumentem, abych se této verzi alternativní historie věnoval.

Existují ale i jiné verze. Např. Nová chronologie Fomenka a Nosovského, kterou ale autoři KSB odmítají, i když já si myslím, že něco na ní může být. Existuje jí podobná verze Alexandra Tamanského, kterou u nás propaguje majitel Jan Buzek především v knize Jiné dějiny Římského impéria. Ta kniha jistě stojí za přečtení i k zamyšlení. Něco na tom, co Alexandr Tamanský v knize uvádí, určitě je.

Každý z nás má nějaký systém stereotypů rozpoznávání jevů a formování jejich obrazů, stereotypy myšlení, říká se tomu metodologie poznání. Každý máme nějakou algoritmiku psychiky, to je postup zpracování informací procházejících psychikou člověka.

A já když se dívám na videa Alexandra Tamanského na YT kanálu Jiné dějiny, která namlouvá Jan Buzek, tak musím konstatovat, že s touto verzí v těchto videích naprosto nesouhlasím. Chápu, že Honza může být Tamanským nadšen, stejně jako jsem já nadšen Skljarovem, ale můj názor je ten, že Tamanský je pouze člověk (nevím jakého vzdělání), který nikdy nikde nebyl a svá bádání a závěry dělá pouze bádáním na počítači. Naproti tomu Andrej Skljarov a desítky příslušníků LAI jsou vystudovaní vědci technického zaměření, kteří procestovali celý svět, to, o čem mluví, si prohlédli na vlastní oči, zdokumentovali, přivezli vzorky, které nechali zanalyzovat v laboratořích a z toho vytvořili své závěry.

Abych to uzavřel, algoritmika psychiky každého z nás pracuje jinak a s naprostou jistotou mohu říci jen to, že my jsme tu u toho tehdy nebyli a tak se dnes můžeme jen dohadovat, jak se ve skutečnosti vše odehrálo. A s jistotou tvrdím, že se to odehrálo jinak, než jak nám tvrdí akademická historická věda.

Josef Beneš

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Dějiny a současnost, Přišlo nám do pošty. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *